Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
OK dík za názory, čili to potvrzuje můj první dojem. Co se týče těch skriptů, nějak jsem žil v domnění, že je na začátku bashových skriptů patřičný shebang, čili že by to problém dělat nemělo (?).Jasně je tam /bin/bash. Další důkaz, že kvůli dashi bys musel přepisovat init skripty
Tam, kde shebang není, by tedy (podle mojí domněnky) měl skriptu rozumět sh, bash i dash (?). Každopádně se vracím k bashi, ta autokompletace mi vyloženě chybí, bez toho se nedá pracovat.Z alternativních shellů podle mě stojí za to akorát zsh.
Jasně je tam /bin/bash. Další důkaz, že kvůli dashi bys musel přepisovat init skriptyProč ale? Když mám bash nainstalovaný taky, tak to přece poběží. Já neplánoval bash úplně odinstalovat, jen jsem myslel, jestli není v něčem zajímavější dash.![]()
Z jakeho duvodu?Považuji ho za lepší a to po všech stránkách.
Tazatel uvažuje o dashi, protože je menší a jednodušší než bash. A vy mu jako alternativu doporučíte zsh, cože možná jediný běžný shell, který je ještě větší a složitější než bash?Chtěl jsem jen doporučit schopný shell jako náhradu za Bash
že ho používá méně lidí než Bash
Nějak jsem tušil jsem, že tohle bude mezi důvody figurovat na předních místech, ale palec nahoru, že to tak otevřeně přiznáváte. :-)
Tiskni
Sdílej: