V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Amarok je pokročilý hudební přehrávač pro KDE založený na systému kolekce médií.
V dobách KDE 3 šlo o jeden z nejpopulárnějších linuxových přehrávačů. Vydání Amaroku 2 pro KDE 4 bylo rozporuplné: umožňovalo přepínat audio backendy nebo upravovat rozložení uživatelského rozhraní, ale za cenu zhoršeného výkonu a zpočátku chybějících funkcí.
Původním Amarokem 1.4 je inspirován přehrávač Clementine, resp. jeho fork Strawberry.
Vývoj Amaroku 2 od roku 2013 více méně stagnuje. Vývojová verze portu na Qt5 byla vydána až v roce 2021, po pěti letech přerušovaného vývoje.
Kolekce médií je obdobou knihovny médií ve Windows Media Playeru: vybrané adresáře jsou sledovány a veškeré nové zvukové soubory jsou automaticky přidávány do kolekce. Ta je zobrazována v přehledné stromové struktuře, ale interně implementována v relační databázi MySQL (vestavěné, nebo i externí).
Pomocí globálních klávesových zkratek se dá ovládat odkudkoliv z pracovního prostředí. Zaznamenává nejčastěji přehrávané skladby a jejich oblíbenost, přičemž se dokáže integrovat službami, jako je last.fm. Umí také stahovat texty k písním z několika webů, informace o interpretovi z Wikipedie nebo obaly alb z Amazonu. Umožňuje synchronizaci s přenosnými zařízeními.
Prostředí: | Qt, X Window System, KDE |
Licence: | GPL |
Domovská stránka: | https://amarok.kde.org/ (5307×) |
Adresa ke stažení: | https://community.kde.org/Amarok/GettingSta.. |
Je alternativou k: | iTunes, Foobar2000, Winamp, Windows Media Player |
Počet uživatelů: | |
Dokument vytvořil: Luboš Doležel (Doli), 17.6.2006 21:04 | Poslední úprava: AsciiWolf, 12.5.2022 00:30 | Další přispěvatelé: Fluttershy, yay!, Robert Krátký | Historie změn | Zobrazeno: 29732×
Tiskni
Sdílej: