Zemřel Scott Adams, tvůrce komiksových stripů Dilbert parodujících pracovní prostředí velké firmy.
Sdružení CZ.NIC vydalo novou verzi Knot Resolveru (6.1.0). Jedná se o první vydanou stabilní verzi 6, která je nyní oficiálně preferovanou a doporučovanou verzí, namísto předešlé verze 5. Více o Knot Resolveru 6 je možné se dočíst přímo v dokumentaci.
Byl vydán Linux Mint 22.3 s kódovým jménem Zena. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Vypíchnout lze, že nástroj Systémová hlášení (System Reports) získal mnoho nových funkcí a byl přejmenován na Informace o systému (System Information). Linux Mint 22.3 bude podporován do roku 2029.
Wine bylo po roce vývoje od vydání verze 10.0 vydáno v nové stabilní verzi 11.0. Přehled novinek na GitLabu. Vypíchnuta je podpora NTSYNC a dokončení architektury WoW64.
Byl vydán Mozilla Firefox 147.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Firefox nově podporuje Freedesktop.org XDG Base Directory Specification. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 147 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Asociace repair.org udělila anticeny těm nejhorším produktům představeným na veletrhu CES 2026. Oceněnými jsou například šmírující kamery Amazon Ring AI, chytrý běžecký pás od společnosti Merach, která otevřeně přiznává, že nedokáže zabezpečit osobní data uživatelů, případně jednorázové lízátko, které rozvibrovává čelisti uživatele a tak přehrává hudbu. Absolutním vítězem je lednička od Samsungu, která zobrazuje reklamy a kterou lze otevřít pouze hlasovým příkazem přes cloudovou službu.
Íránští protirežimní aktivisté si všímají 30% až 80% ztráty packetů při komunikaci se satelity služby Starlink. Mohlo by se jednat o vedlejší důsledek rušení GPS, kterou pozemní přijímače Starlinku používají k výpočtu polohy satelitů a kterou se režim rovněž snaží blokovat, podle bezpečnostního experta a iranisty Amira Rashidiho je ale pravděpodobnější příčinou terestrické rušení přímo satelitní komunikace Starlinku podobnou
… více »Evropská komise (EK) zvažuje, že zařadí komunikační službu WhatsApp americké společnosti Meta mezi velké internetové platformy, které podléhají přísnější regulaci podle unijního nařízení o digitálních službách (DSA). Firmy s více než 45 miliony uživatelů jsou podle DSA považovány za velmi velké on-line platformy (Very Large Online Platforms; VLOP) a podléhají přísnějším pravidlům EU pro internetový obsah. Pravidla po
… více »Tržní hodnota technologické společnosti Alphabet poprvé v historii přesáhla čtyři biliony dolarů (83 bilionů Kč). Stalo se tak poté, co Apple oznámil, že bude na poli umělé inteligence (AI) spolupracovat s dceřinou firmou Alphabetu, společností Google.
Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 161 (pdf).
Veškeré zdrojové kódy portálu abclinuxu.cz jsou uvolněny pod licencí GNU GPL. To umožňuje zájemcům zapojit se do vývoje, opravit chybu či vytvořit novou funkci. Možností seberealizace je spousta, kromě dobrého pocitu se i něco naučíte a získáte nové zkušenosti, které můžete využít ve své kariéře.
Portál je naprogramován v jazyce Java a pro generování stránek používá šablonovací systém Freemarker. Pracovat na šablonách dokáže libovolný programátor, jazyk je jednoduchý a rychle se jej naučíte. Grafici mohou vylepšovat šablony či vytvořit lepší ikonky. A kdokoliv může napsat dokumentaci a nápovědu k existujícím funkcím.
V první řadě si nainstalujte na svůj počítač Sun Java JDK 1.5 a MySQL 5 (na serveru je aktuálně 5.0.32). Pak si stáhněte zdrojáky a rozbalte je. Nainstalujte OpenLdap, ant a jetty, vytvořte databázi a naimportujte data. Zkompilujte zdrojáky a spusťte jetty. Gratuluji, máte lokálně spuštěné Abíčko, otevřete jej na adrese http://localhost:8080. Postup je podrobně popsán v souboru README.1st v Gitu.
git clone --depth 1 https://github.com/abclinuxu/abclinuxu.git
Než začnete něco psát, spojte se nejdříve se mnou. Mohu vám poradit s výběrem funkce na napsání a hlavně, budu dohlížet na zdrojové kódy z architektonického hlediska. Dále vám mohu předat zkušenosti či rady.
Když budete mít kód hotov, pošlete mi jej mailem v tgz balíku. Pro usnadnění začlenění změn pošlete vždy soubor před vaší změnou, s ní a diff. Luboš Doležel pro to napsal vhodný skript.
Zatím jen málo, časem budu psát více.
Ladící URL parametry: debug, raw
Java: Leoš Literák, Luboš Doležel, Filip Jirsák, KarelPiwko, Jiří Keresteš, Yin, Hrobar, Tomáš Pelka
Html, CSS: Robert Krátký
| Poradna pro Vývoj | Stav | Reakcí |
Poslední
|
| Obousměrné NNTP rozhraní | 9 | 5.11.2011 00:29 | |
| řazení položek v hw sekci | 3 | 20.5.2010 07:16 | |
| disabled atribut nefunguje se styly abicka | 8 | 4.1.2010 19:53 | |
| Nahled k videu ze stream.cz |
|
1 | 21.11.2009 18:13 |
| pomaly dotaz pro blogy | 0 | 19.10.2009 23:36 | |
| Patch - oprava nefungujicí citace | 4 | 29.7.2009 08:15 | |
| Ten vhodný skript nelze stáhnout |
|
3 | 26.7.2009 14:48 |
| Problem s kodovanim non-ASCII znaku a verze Jetty | 1 | 26.2.2009 17:41 | |
| Oznameni nove verze devel databaze | 5 | 6.10.2008 13:31 | |
| zdrojaky abclinuxu - cvs | 3 | 4.1.2008 11:41 | |
| Prvni poznatky k usnadneni instalace | 26 | 23.9.2007 20:41 | |
| Pouziti RS abclinuxu na svem webu | 1 | 6.4.2007 18:30 | |
| Zdrojáky ABCLinuxu | 1 | 29.5.2006 12:25 | |
| Zdrojaky abicka | 29 | 15.9.2004 17:47 | |
| rychlost abclinuxu | 14 | 15.5.2003 13:28 | |
| abclinuxu a php nuke | 10 | 10.3.2003 08:56 |
Tiskni
Sdílej: