Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Dean McNamee, jeden z vývojářů prohlížeče Google Chromium (článek), napsal v konferenci Chromium-dev o postupu portu linuxové verze na 64 bitů. Instrukce pro sestavení najdete ve wiki na stránce LinuxChromium64. Uživatelé Ubuntu mohou sáhnout po PPA balíčcích.
Tiskni
Sdílej:
Takže zase smolík, V8 nemá žádnou výhoduŽe z toho naseká binárku ještě dřív než se to spustí a pak už jede jen binární kód.Upřímně fakt nechápu, proč se s ním Google dělá.
SquirrelFish ExtremeBTW: Ještě jsem si tam všiml branche WebKit Nitro. Nebude to, to o čem se tu bavíme?
[chromium] name=Chromium Test Packages baseurl=http://spot.fedorapeople.org/chromium/F$releasever/ enabled=1 gpgcheck=0
Ale je ja ji mam nainstalovanou, jen je dost blbe ze tam bezi jen x86_64 aplikace :D
Dělat 64bit Windows verzi nemá cenu, vzhledem k tomu, že pro Windows neexistuje ani 64bit flash plugin...
JavaScriptCore/wtf/Platform.h
, konkrétně je to volba #define ENABLE_JIT 1
.
Z nadpisu zprávičky lze vydedukovat, že Google rozjel další projekt (Google Chrome byl, a nyní i Google Chromium!!!)
Jinak existuje nějaké Chromium, (ne Google Chromium) a to má shodou okolností stené PPA jako Google Chromium, tož zajimavé.
A už vůbec nechápu spojení "Google Chromium Linux", tož to zní velmi scestně, jako název nějaké distribuce linuxu a ne webového prohlížeče. Jsme (česi a slováci) od mala vychovávaní v tak krásných jazycích a přesto tu někdo může zesmolit takový paskvil. :)
V úvodní stránce Chromia (about:linux-splash) se píše:
‘Chromium’ vs ‘Google Chrome’
Chromium is an open source browser project. Google Chrome is a browser from Google, based on the Chromium project.
To je mylná úvaha. Správně je to tak, jak píše xkucf03. "Google Chromium Linux" je totální blbost, kterou bys měl v tom nadpisu opravit.
/usr/lib/gcc/x86_64-pc-linux-gnu/4.4.1/../../../../x86_64-pc-linux-gnu/bin/ld: cannot find -lssl3Nevím jestli libssl3 má bejt klasická libssl nebo něco extra, ale předpokládám že to první a to se mi po nich fakt nechce opravovat každý dvě minuty buildu.
Nevím jestli libssl3 má bejt klasická libssl nebo něco extra, ale předpokládám že to první a to se mi po nich fakt nechce opravovat každý dvě minuty buildu.To má být /usr/lib/libssl3.a nebo aspoň tak to přežvýká kompilátor.
* "Bookmarks bar" má trochu divné ovládání, ale to je otázka zvyku.
* Způsob zobrazování náhledů k linkům je docela dobrý nápad.
* Nejdřív jsem byl na rozpacích z tabů úplně nahoře, ale je to v pohodě.
* Zažité klávesové zkratky fungují (Ctrl+t, Ctrl+Shift+t, Ctrl+w, Ctrl+n,...)
* Flashplugin mám nainstalovaný, ale Chromium ho nenašlo. Sice flash z 99 % blokuju, ale...
* Postrádám blokování reklam... IMHO hodně velké mínus. Doufám, že to brzy napraví.
* Postrádám možnost vynucení vlastních fontů. Škoda.
* Díky vlastním dekoracím nezapadá do vzhledu systému. Tohle trochu nechápu. Už i FF začal respektovat vzhled systému a teď tohle... Chápu, že chtějí ušetřit místo, ale... Ještě že umí alespoň respektovat GTK téma...
* Díky vlastním dekoracím nezapadá do vzhledu systému. Tohle trochu nechápu. Už i FF začal respektovat vzhled systému a teď tohle... Chápu, že chtějí ušetřit místo, ale... Ještě že umí alespoň respektovat GTK téma...Doporucuju prosmejdit nastaveni, jde tam zapnout i dekorace WM.
Doporucuju prosmejdit nastaveni, jde tam zapnout i dekorace WM.Jediné, co jsem našel, je: Options > Personal Stuff > Set to GTK+ theme... A to nemá s dekoracemi oken nic společného...
Už i FF začal respektovat vzhled systémuA to ho totálně odstřelilo, protože jeho hackoidní implementace gtkwidgetů je fakt nechutná, je to kvůli tomu pomalé a navíc ta "emulace" není tak docela úplná a proto tam nefunguje mouse-over položky menubaru (on teda v gtk není tak úplně, ale engine ho může "doimplementovat", což dělá např. glide a qtcurve a pak s nimi ve FF nefunguje), nerespektuje v gtk zakázané "podtrhávání zkratek", ...
Postrádám blokování reklam... IMHO hodně velké mínus. Doufám, že to brzy napraví.
Obávám se, že vzhledem k tomu, jaká firma za tímto prohlížečem stojí (Google – který žije z internetové reklamy), tak asi blokování oficiálně nebude (ale je to open source, tak může někdo udělat fork i s blokovačem reklam)
Díky vlastním dekoracím nezapadá do vzhledu systému.
Na jednu stranu se mi líbí, že většina prostoru je využita pro zobrazení stránky – ale ten okraj okna by mohl být standardní.
Ještě že umí alespoň respektovat GTK téma
To ale až teď – v předchozích 32bitových verzích jsem měl všechny GTK ovládací prvky v hnusném výchozím stylu, i když ostatní GTK aplikace používají téma, které chci.
To je dost zajímavé A myslíš, že to bude blokovat i Google Adsense reklamy?