Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vyšlo Adobe® Flash® Player "Square", jedná sa o "preview release", ktoré slúži na testovanie kompatibility a stability nových platforiem. Keďže je to len preview release, nečakajte veľkú stabilitu. Prináša však natívnu 64-bitovú verziu pre Linux, Mac OS a Windows a tiež lepšiu podporu pripravovaného IE9.
Tiskni
Sdílej:
Nevite, jestli uz je opravena chyba, ktera dovoluje prevzeti kontroly nad pocitacem (opravena az ve verzi 10.1)?
Diky.No jo, jenže to je MPEG-1. To je oproti h264 krapet rozdíl, víme?Ani moc ne. MPEG-4 AVC má také své profily s různou komplexností (min. CABAC vs CAVLC) a zas tak strašný rozdíl to není pokud dosáhneme profilu se stejnou komplexností jakou má MPEG-1/2.
Ono video se stejným rozlišením a bitrate v h264 a MPEG-1 má poněkud rozdílnou kvalitu...
Kvalita. Ach jo. Zas. No nic. Na to ti doporučuju tento článek (ale asi to není ten ve kterém to Jason přímo napsal, ale v některém z nich to napsal přímo určitě jen se mi ho nedaří najít) – na
kvalitěnezáleží. Teda aspoň ne na samotné. Spíš na poměru
kvalita/komplexnost. (Z toho poměru by mi asi nejlíp vycházelo MPEG-4 ASP) Teda aby to bylo aspoň trošičku objektivní. Ve skutečnosti by se muselo závést nějaké skórování, kde by se skóre poskládalo z několika měřítek. Pak by to teprve bylo objektivní (viz třeba Stop doing this in your encoder comparisons!). Proto x264 je tak cenné. Né kvůli
kvalitě, ale spíše kvůli poměru
kvalita/cena. No když už nic, tak i MPEG-4 AVC o vysokém rozlišení dovede dát v reálném čase normálně i něco slabšího než zrovna nějaké nadupané čtyřjádro, takže v tom poměru Flash pořád nic moc i když je to trochu lepší (už to nemá zpomalení proti normálu (kde normálem klidně může být úplně to samé v HTML5) přes 500%, ale jen 200% – prostě výhra).
ale asi to není ten ve kterém to Jason přímo napsal, ale v některém z nich to napsal přímo určitě jen se mi ho nedaří najítTady to psal:
b. Don’t consider performance. Pick encoding settings without any regard for some particular performance goal. For example, it’s perfectly reasonable to say “use the best settings possible, regardless of speed”. It’s also reasonable to look for a particular encoding speed target. But what isn’t reasonable is to pick extremely fast settings for one encoder and extremely slow settings for another encoder.
na kvalitě nezáleží. Teda aspoň ne na samotné. Spíš na poměru kvalita/komplexnostTo jsem tím myslel... jestliže má h264 lepší poměr kvalita/komplexnost, tak logicky bude mít obraz při stejné komplexnosti lepší kvalitu... To plyne mimo jiné z toho, že jsem uvedl stejný bitrate...
jestliže má h264 lepší poměr kvalita/komplexnostJak ty to víš? Si to testoval?
Popravdě řečeno nevím, co si u pojmu "kvalita" bez závislosti na komplexnosti či datovém toku představit.Většina lidí si pod tím pojmem představí S/N ratio resp. subjektivní perceptuální hodnocení (dobře, valná většina lidí, kterou znám já si pod tím pojmem představí něco ve smyslu Laciné ne – jedině 100% kvality a dál už to nijak neřeší). Si zatím první u kterého jsem se s tím setkal, takže u mě máš pár bodíků k dobru.
to by mimochodem byl docela zajímavý pokus, píšu si...Jo no. Bohužel to už mělo být provedeno dávno. Sám mám v kolonce
až bude časněco ve smyslu trochu objektivního srovnání. Teda původně jsem chtěl udělat souboj nízkých komplexů, ale aspoň tak zběžně jsem zjistil že v této oblasti není moc o čem bojovat.
Adobe® Flash® Player "Square"Nechybí tam ještě ® za slovem "Player"?