Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Vyšly ovladače AMD Catalyst 12.11 Beta 8. Hlavní novinkou je vyšší výkon ve hře Left for Dead 2. Podobně jako u ovladačů NVIDIA, i zde byly ovladače doladěny tak, aby zejména (ale nejen) v této hře fungovaly lépe.
Tiskni
Sdílej:
Bohužel pravdivé. Mám laptop s grafickou kartou od AMD a s Catalysty je to vážně naprosto nepoužitelné.
Co se Free ovladačů týče, ty sice fungují relativně bezchybně, ale ten výkon, kterého karta při použití těch ovladačů ve 3D dosahuje, je naprosto tragický...
Bohužel pravdivé.Neřekl bych. Přinejmenším ne obecně. Sám jsem provozoval minimálně čtyři grafické karty od ATI/AMD a ani v jednom případě jsem nezaznamenal významný problém. Možná půjde o problém celé konfigurace.
Nicmene "me to (ne)funguje" je obecne trapnej argument - statisticky to ma nulovou vypovedni hodnotu.+1
Nicmene "me to (ne)funguje" je obecne trapnej argument - statisticky to ma nulovou vypovedni hodnotu.Však to je v pořádku, já mluvil o svých zkušenostech, nedělám z toho světovou statistiku, tak kde vidíš problém?
Kdo zpochybnuje tvrzeni "kdo chce pouzivat Linux, mel by si koupit NVidii", ten je bud blazen, nebo placeny agent.Hele, byl jsi už s tou paranoiou u lékaře?
To je matematika.
Za poslednich pet let jsou moje zkusenosti nasledovne:
Nvidia: 10x OK, 0x NOK
ATI: 0x OK, 4x NOK
Jaka je sance, ze plati tvrzeni P(OK|ATI)>P(OK|Nvidia)? Z mnou ziskanych dat nulova.
Paranoia by byla, kdybych si myslel, ze muj internetovy provider presmerovava moje pozadavky na ATI ovladace a podstrkava mi nejake zprasene.
Jenze to jsi asi nepotreboval dualhead(jeden na vysku) a akcelerovany desktop. Je to asi rok(max. rok a pul) co jsem to na ATI zkousel naposledy a bez uspechu. Ruzne ovladace zvladaly ruzne casti mych pozadavku, ale vic ovladacu najednou pouzivat nejde.
P.S. I kdyz to tak muze vypadat, tak nemam v zasade nic proti ATI. Jenom jsem filantrop a rad bych usetril trapeni pripadne ctenaru diskuze, kteri nejsou rozhodnuti.
Asi mas hodne dobrou karmu, protoze me nejely (dle mych predstav) 3 ATI grafiky, ve skole pod ubuntu byly ATI grafiky taky katastrofa (artefakty,1 ze 3 bootu byl az do X.. na vsech 10kompech s ATI GPU)
A osobne (ani jsem o zadnem neslysel az do ted) neznam zadneho linuxaka kteremu by AMD/ATI jelo s proprietarnimi drivery lepe nez nVidia
Samozrejme bavim se tu ted o nesprznenych GPU do desktop PC, ne nejake sprznene NTB od aceruA osobne (ani jsem o zadnem neslysel az do ted) neznam zadneho linuxaka kteremu by AMD/ATI jelo s proprietarnimi drivery lepe nez nVidia+1
Tak si za mě udělej čárku. Mám tři počítače: