Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Společnost AMD dle plánu zveřejnila na GitHubu zdrojové kódy openSIL (open Silicon Initialization Library), tj. open source řešení nahrazující proprietární firmware AGESA (AMD Generic Encapsulated Software Architecture). Jedná se o počáteční verzi. Produkční fáze je plánována na rok 2026.
Tiskni
Sdílej:
správně by měl student skončit bez titulu nebo jen s hodnocením za publikovaný text, pokud bylo v zadání implementujte, naprogramujte atd. tak tyto body nesplnil a splnil tedy jen obecné seznamte se a napišteSouhlasim.
Pokud nebyl napsaný kód součástí obsahu/hodnocení DP, neměla by tedy jeho deklarovaná/skutečná kvalita mít vliv na její úspěšnou obhajobu.Pokud je v zadani prace klicove slovo "implementace", tak student samozrejme musi 1) dolozit splneni zadani, tj predat zdrojak a 2) dolozit, ze zdrojak nezkopiroval a je to jeho puvodni prace. Dokonce to musi byt ve fakultnim archivu v plne verzi a prezkoumatelne, kdyby se nahodou po zverejneni obhajene prace ozval puvodni autor/nasel novy plagiator.
OSS je jediná cesta k budoucnosti a cokoli uzavřeného nemá šanci přežít... blbost, skorej mam pocit ze opak je pravdou, bohuzial