Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Ani ne měsíc po vydání Red Hat Enterprise Linuxu 7 (zprávička) vyšel CentOS 7, přesněji verze 7.0-1406. CentOS zavádí nový systém číslování. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tiskni
Sdílej:
myslím si, že pravděpodobnější varianta je, že třípísmenkovým agenturám bohatě stačí ty chyby neúmyslnéTo mi přijde jako nanejvýš rozumný, ač ne moc optimistický, pohled.
svou paranoiu zatim porad drzim pevne v rukou, ale je to den ode dne cim dal tezsi. A vzhledem k tomu co se pred rokem delo s lavabitem...asi prvni tak medialne proprany pripad posledni doby me jeste navic opustili vsechny a tim myslim VSEchny iluze. Autor lavabitu, presto ze to byl jeho denni chleba si zbalil svych par svestek a zrusil byznys. Udela-l ale toto redhat, firma s obratem 100vek milionu dolaru?
Co mne ale na tom sere nejvic je, ze to vypada, ze to uz dnes nikdo moc neresi, bud to vrazili hlavu do pisku a stahly ocas a ti co tomu rozumi a potrebuji s tim pracovat se smirili s tim, ze neni v silach jednotlivcu byt sebevetsich odborniku, takovej kolos jako je dnesni linuxovej ekosystem mit pod kontrolou. Ono to v tom mumraji 100vek distribuci, jejich repositaru a balickaru tech repositaru ani neni mozne. Ale prave u toho RH a navazne centos, ktere se nasazuji ve velkem do korporaci, vladnich instituci apod, me udivuje, že tu neni zadnej nezavislej subjekt-tym, ktery by delal nejaky pravidelny audit...a bylo to treba placeno tou vladou ci korporaci, ktera to pouziva ve velkem.
Blbe hledam, nebo je CentOS 7 pouze pro 64bit?
Snad nebude nasledovat mam-vic-bitu hadka
As a part of the expanded Core efforts, we are also going to attempt to deliver a CentOS-7 release for 32bit x86, ARM and PowerPC in the coming months.
S tímto válčím u čehokoliv a Gnome3 je na to expertní, pokud už to má prostředí rozumě i by default (třeba Gnome2 ), tak se stejně najde „chytrý“ designér a v nové verzi oblíbené aplikace to doprasí podobným způsobem. Někdy mám pocit, že moderní trend a cíl je prostě co jeden FullHD+ monitor to jedna aplikace, přijde doba nová, kdy tázací dialog bude na full-screen s dvěma půlobrazovkými tlačítky.
Někdy mám pocit, že moderní trend a cíl je prostě co jeden FullHD+ monitor to jedna aplikace, přijde doba nová, kdy tázací dialog bude na full-screen s dvěma půlobrazovkými tlačítky.Ono u modálních dialogů až tak nezáleží, kolik zabírají místa, že.
OT: Např ani Xfce nelze použít v klidu pokud nemáš minimálně 800 na výšku.Používám Xfce na 1366x768. A před dvěma lety jsem ho používal na 1024x600 a všechno se vešlo.
Blbě jsem napsal(zaokrouhlil) - 768 je ok, ale ani 640 není (), některé dialogy se dostanou s tlačítky mimo obrazovku a to se mám na mysli nastavovací od prostředí (teď nevím které, bo to tady nemám), takže buď je pak vidět jejich hrana, nebo hůř vůbec.
Co se aplikací týče, tak například (co si vzpomenu): Evolution lze používat, ale při nastavování si je třeba jinde napočítat tabulátory, bo tlačítka jsou mimo, tiskový dialog Acrobat Readeru taky, taková ta HPLip aplikačka na správu a přímé používání tiskáren scanerů, se taky někdy dostane mimo, no a třeba použití xsane je i na vyšším rozlišení je někdy zajímavé…
Dokud nerozbili X server kvůli kravině s kursorem a fungoval posun (prakticky by-default naposledy období cca. Bubuntu 8.04), tak jsem dával na klávesu přepnutí do režimu 1024×800 a byl pokoj, na těch pár excesů to bylo v pohodě.
Tak, jeste by mne zajimalo, jak se k RHEL7 postavi tym za Scientific Linuxem, uvidime.Mně by spíše zajímalo, jestli nějaké netriviální množství uživatelů na Scientific z důvodu nezávislosti přejde.
Zkoušel jste někdo už tu zmiňovanou in-place aktualizaci z 6.5 na 7?jo, máme na to testplan
A dopadla dobře?dobře je za tři?