3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Data retention, neboli povinné ukládání informací o uskutečněných hovorech, odeslaných e-mailech apod., se v Británii může dostat do rukou soukromé firmy. Data v současnosti zůstávají přímo u telekomunikačních firem. To už prý nestačí a mají být uchovávána centrálně. Zatím jsou věci ve fázi plánů a návrhů. Čtěte The Guardian.
Tiskni
Sdílej:
> Jen z pohledu teorie je to navrzene uhlidatelnejsi.
Je otazka, proti cemu to chces uhlidat. Napriklad pokud bych ty data chtel nejvic ohlidat pred nezakonnym prohlizenim ze strany statni moci, pak je lepsi, kdyz jsou u mnoha malych 'data keeperu', protoze je vetsi sance, ze mezi nima bude nejaky whistleblower, ktery by na takove praktiky upozornil. Zatimco v opacnem pripade staci zastrasit ci uplatit centralniho 'data keepera'.
Vy jste asi úplně slepý pokud nevidíte v diverzifikaci (opak centralizace) ztížení možnosti zkorumpování celého nebo významných částí systému. O žádnou kvalitu implementace se zde nejedná, to zda je ta či ona autorita zkorumpovaná či nikoliv nemá s implementací nic společného. Nesnažte se tady mezi informatiky zargumentovat nezargumentovatelné.
Třeba budou někdy v budoucnu potěšeny naše BIS a SIS (existuje ještě ?)
Nic nového. Jen mají ti Briti šikovnější ručičky a provedli menší tuning.
Diskuze pomíjí skutečnost, zda by se taková data měla vůbec shromažďovat. Co je komu do toho s kým si volám a o čem se bavíme?
centralizovana statni moc - symbol FASHIA - drevene klacky se sekyrou svazene do pevneho svazku - rimska rise symbol centralizovane statni moci, fasisticka italie mussolini symbol fasisticke centralizovane statni moci fashia - fasismus, a jako bonus si za domaci ukol napiste do googlu "fashia us congress" a uvidite jak to tam pekne visi v americe v kongresu hned za tim pultem. V tomto svete nikdy nebyla demokracie a jenom totalne zaslepeny hlupak veri blabolum z televize, novy svetovy rad, ktery klepe na dvere - globalni celosvetova tyranie - nepotrebuje svobodny internet, potrebuje to co potreboval po tisicileti, a to centralizovanou statni moc - FASHIA - centralizovanou statni moc s hierarchickou pyramidovou strukturou, kde nahore napyramide je oko - vsevidouci oko lucifera jak na jednodolarove bankovce