Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
Současný bootovací systém Debianu (sysvinit) zastarává a neodráží dobře současnou podobu chování jádra. Z tohoto důvodu jej pravděpodobně nahradí upstart, který je nyní používán například na Ubuntu a Fedoře.
Tiskni
Sdílej:
Po grube2 bude vdaka upstartu v sidovi este horucejsie...
The easiest method of learning the new configuration syntax is just using grub-mkconfig documented in the next section. And then, just manually convert your old menu.lst file to your own grub.cfg file, after reading the automatically generated grub.cfg and realizing the minor changes. (gentoo wiki)
And then, just manually convert your old menu.lst file to your own grub.cfg fileNemusím. Ne-mu-sím. Tohle instalátor vyřešil za mě.
after reading the automatically generated grub.cfgTen jsem si přečetl a nelíbil se mi.
Mě se ten nový grub.cfg taky moc nelíbí, ale on se nemá upravovat přímo. V Debianu by se úpravy měly dělat do /etc/default/grub. A ten je myslím dost "easy". Z něj se pak grub.cfg vždy přegeneruje.
Doufam, ze Debian to implementuje podobne jako to ma Ubuntu, aby tam nevznikla zbytecna nekompatibilita. Pokud by to implementovali jinak jen z ego duvodu, pak by me fakt zklamali.
Muzes tohle rozepsat? Vubec jsem to nepochopil.
Udělejte prosím někdo za mě, budu vděčný…, že?
No, tak nevim jestli je dobry napad toho prejimat podstatne vic. Prece jenom, Debian je spis serverova zalezitost a Ubuntu spis desktopova.
Mne sa ten upstart vobec nepaci, je to velmi surove a nedokoncene. Som prekvapeny ze Debian vobec uvazuje o zacleneni upstartu.... Podla mna to potrebuje asi tak rok aby to dozrelo...
Mame system zalozeny na Fedora9, kde je upstart verze 0.3.9 a tedy zadna slava. Neda se tomu verit, protoze obcas upstart zahadne vytuhne a prestane ozivovat konzole. Pak se treba staci odhlasit a uz se neprihlasite, protoze se nespusti login. Koukal jsem, ze stejna verze je i ve Fedore10, coz me dost prekvapilo.
Dalsi uzasna vlastnost je, ze se chova jinak, nez bezny init. Pokud spousteny program zacne hnit (treba kvuli nejake docasne chybe), tak init program nekolikrat restartuje, pak to na 5 minut vzda a pak to zkusi znova. Upstart ne. Ten to parkrat zkusi a pak to vzda na vzdy. Ve verzi 0.5.0 jeste vyvojari prohlasovali, ze tuhle funkci nikdo nepotrebuje. Povesit za fligr do pruvanu. Nevim jak je na tom posledni verze...
Abych ale jen nehanel. Rozdeleni konzoli do samostatnych souboru je skvele a mnohem lepe se to ohyba, nez inittab. Program initctl je taky skvela funkce. Clovek si muze zastavit jednu konzoli, aniz by musel editovat inittab.
Zkousel jsem uz Fedoru9 upgradovat na novou verzi upstartu, kde uz snad takove chyby nebudou, ale bohuzel se nedari. Po zkompilovani a nainstalovani mi uz nenajede system :(. Nebyl nekdo uspesnejsi?