Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
DiViDiX GNU/Linux je distribuce GNU/Linuxu spustitelná z DVD. Právě jsem vydal první veřejný release 0.2pre3. Mezi některé speciality patří např. podpora Reiser4, OpenMOSIX (experimentální!), podpora levných Wi-Fi karet a webkamer, Gtk-Qt pro vylepšení vzhledu Gtk aplikací atd. Stahujte, testujte, bugreportujte :-). Více viz dividix.czweb.org.
Tiskni
Sdílej:
Moje Qt/KDE aplikace vypadají zhruba tahleNo fuuuj, to je hnusny!
Tohle slysim furt. Hele, vis ty co? Tady je muj GTK+ desktop, ukaz mi jak snadno a elegantne udelas ten samy vzhled v Qt...Dyť to vypadá skoro stejně, jako (defaultní ?) téma KDE - Plastik, akorát je jiná dekorace oken, hodně podobná tomu z tématu "Web", a barvy jsou ztlumené směrem do okrovožlutozelené, "keramika (emerlad)" se zdá být nejpodobnější barevné schéma, ze ktrého by se dalo vyjít. Pak už to stačí jenom jemně poladit (pomocí klikání a tahání za slidery).
Jak může něco tak odporného, jako je Qt, zlepšit příjemný vzhled GTK aplikací? Vždyť je to nesmyslNesmysl je to, co sám říkáš. Qt, stejně jako Gtk+, lze změnit k nepoznání. Pro oba toolkity můžeš vytvořit naprosto jakýkoliv vzhled. Qt může vypadat jako WinXP, jako standardní Gtk+ nebo třeba jako Aqua z Mac OSX. Stejně tak Gtk+. Takže tvoje řeči o "odporném Qt" dokazují pouze to, že máš štvavou náladu a zachtělo se ti do někoho/něčeho navážet. Protože na žádném reálném základu se nezakládají.
Je videt, ze jste KDE videl naposled tak nekdy pred peti lety. Animovany progressbar - ono se to nejen zvetsuje, ale prebihaji pres to animovane pruhy. To same plati pro posuvniky oken, kdyz na ne najedete mysi.A to se fakt vyplati! Bez toho prece vubec nemuzu existovat, zvlast tak po tretim jointu bych bez animovanych pruhu na posuvniku asi spachal sebevrazdu...
Ta "příšera" udělá jediné. Vygeneruje v uživatelském profilu soubor .gtkrc-2.0 s tímto obsahem :
# This file was written by KDE # You can edit it in the KDE control center, under "GTK Styles and Fonts" include "/usr/share/themes/Qt/gtk-2.0/gtkrc" style "user-font" { font_name="helvetica 12" } widget_class "*" style "user-font" gtk-theme-name="Qt" gtk-font-name="helvetica 12"
Takže předpokládám, že v tomto distru to nebude jinak -> stáhnout, přepsat soubor. A je po flamu...
Já jsem asi jako jeden z mála tu větu ve zprávičce nepochopil tak jako že : Gtk+ vypadá samo o sobě špatně a proto je potřeba aby napodobilo Qt. :@))Díky.