Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
DiViDiX GNU/Linux je distribuce GNU/Linuxu spustitelná z DVD. Právě jsem vydal první veřejný release 0.2pre3. Mezi některé speciality patří např. podpora Reiser4, OpenMOSIX (experimentální!), podpora levných Wi-Fi karet a webkamer, Gtk-Qt pro vylepšení vzhledu Gtk aplikací atd. Stahujte, testujte, bugreportujte :-). Více viz dividix.czweb.org.
Tiskni
Sdílej:
Moje Qt/KDE aplikace vypadají zhruba tahleNo fuuuj, to je hnusny!
Tohle slysim furt. Hele, vis ty co? Tady je muj GTK+ desktop, ukaz mi jak snadno a elegantne udelas ten samy vzhled v Qt...Dyť to vypadá skoro stejně, jako (defaultní ?) téma KDE - Plastik, akorát je jiná dekorace oken, hodně podobná tomu z tématu "Web", a barvy jsou ztlumené směrem do okrovožlutozelené, "keramika (emerlad)" se zdá být nejpodobnější barevné schéma, ze ktrého by se dalo vyjít. Pak už to stačí jenom jemně poladit (pomocí klikání a tahání za slidery).
Jak může něco tak odporného, jako je Qt, zlepšit příjemný vzhled GTK aplikací? Vždyť je to nesmyslNesmysl je to, co sám říkáš. Qt, stejně jako Gtk+, lze změnit k nepoznání. Pro oba toolkity můžeš vytvořit naprosto jakýkoliv vzhled. Qt může vypadat jako WinXP, jako standardní Gtk+ nebo třeba jako Aqua z Mac OSX. Stejně tak Gtk+. Takže tvoje řeči o "odporném Qt" dokazují pouze to, že máš štvavou náladu a zachtělo se ti do někoho/něčeho navážet. Protože na žádném reálném základu se nezakládají.
Je videt, ze jste KDE videl naposled tak nekdy pred peti lety. Animovany progressbar - ono se to nejen zvetsuje, ale prebihaji pres to animovane pruhy. To same plati pro posuvniky oken, kdyz na ne najedete mysi.A to se fakt vyplati! Bez toho prece vubec nemuzu existovat, zvlast tak po tretim jointu bych bez animovanych pruhu na posuvniku asi spachal sebevrazdu...
Ta "příšera" udělá jediné. Vygeneruje v uživatelském profilu soubor .gtkrc-2.0 s tímto obsahem :
# This file was written by KDE # You can edit it in the KDE control center, under "GTK Styles and Fonts" include "/usr/share/themes/Qt/gtk-2.0/gtkrc" style "user-font" { font_name="helvetica 12" } widget_class "*" style "user-font" gtk-theme-name="Qt" gtk-font-name="helvetica 12"
Takže předpokládám, že v tomto distru to nebude jinak -> stáhnout, přepsat soubor. A je po flamu...
Já jsem asi jako jeden z mála tu větu ve zprávičce nepochopil tak jako že : Gtk+ vypadá samo o sobě špatně a proto je potřeba aby napodobilo Qt. :@))Díky.