Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Společnost Electrolux představila lednici Infinity I-Kitchen, která používá GNU/Linux. Na displeji s rozlišením 480×800 je možné například zkontrolovat diář, prohlížet fotografie nebo třeba nastavit různou teplotu v jednotlivých sekcích. Pohonem je procesor Freescale i.MX25 na 400 MHz, k dispozici je 128 MB RAM.
Tiskni
Sdílej:
Tento technologický zázrak vznikl díky spolupráci firmy ProFUSION embedded systems a brazilské pobočky Electroluxu. Jako operační systém chladnička využívá Linux a dalšími technickými prvky je paměť 128MB RAM, displej s rozlišením 480×800 pixelů a 400MHz procesor Freescale i.MX25. Doporučená cena v Brazílii je 5 999 realů, což je přibližně 66 000 Kč.Obrázky a zdroj zde
ve španělštiněHuh? Co by s tím dělali v Brazílii a čeho by to pak byla zkratka?
Tady se asi spíš čeká, až čárové kódy nahradí RFID tagy.
Uz vidim, ako si na kazde jablko lepim ciarovy kod, pripadne na kazdy kus masla.
Teď se mi vybavila scéna z BBT, jak si Sheldon zefektivňoval balení (v té epizodě, kde vystupuje Summer Glau).
A zveřejnili k ní zdrojáky?