Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Podle oznámení na mailing listu přejde Epiphany plně na WebKit. Podpora Gecka bude zahozena, protože je obtížné udržovat abstrakční vrstvu pro obě renderovací jádra a nešlo by využít všech výhod WebKitu. Výhodou WebKitu má být rychlejší vývojový cyklus, lepší API, přímé využívání GNOME technologií (např. přímá podpora pro HTML5 tag <audio> a <video> přes GStreamer), atd. Oznámení vyšlo 1. dubna, ale dle vyjádření se nemá jednat o aprílový žert.
Tiskni
Sdílej:
, ale kvůli zbývajícím vývojářům KHTML (nebo přesněji řečeno kvůli jejich uraženému egu) ještě v Konqueroru jako defaultní volba dlouho nebude.výborně sedí k chování vývojáře Sad Eagle např. tady.
Teď ještě zbývá, aby dali Webkit i do Konqueroru...Webkit snad vychází z konqueroru, ne?
Možná teď budu asi plácat, ale když jsem před dvěma lety zkoušel Epiphany, tak mě opravdu moc nenadchnulo. Startovalo pomalu a bylo ošklivé.No jeeeje, ale dva roky jsou dva roky
když jsem před dvěma lety zkoušel Epiphany, tak mě opravdu moc nenadchnulo. Startovalo pomalu a bylo ošklivé.Před dvěma lety? To snad ani ještě nebylo primárním prohlížečem GNOME, ne (byl to Galeon)? I když je v několika málo činnostech pomalé (ve verzi 2.20, 2.22 jsem ještě nezkoušel), zrovna se startem problém fakt nemá. Že by bylo ošklivé, to se mi osobně nezdá, ale když vidím poznámku o GTK, tak si myslím, že jsi chtěl spíš říct, že je "ošklivé, pokud ho používám v KDE". Některé prvky jeho ovládání (např. jediné políčko pro zadávání adresy, vyhledávání v záložkách a vyhledávání na webu -- nejprve mi to přišlo divné, ale teď bych už neměnil) bude používat i Firefox 3...
jediné políčko pro zadávání adresy, vyhledávání v záložkách a vyhledávání na webu -- nejprve mi to přišlo divné, ale teď bych už neměnil+1
Myslím, že to Galeon rozhodně nebyl. Bylo to Epiphany.Špatně jsi to pochopil s tím Galeonem. Já jsem řekl, že Galeon byl (možná) v té době výchozím prohlížečem GNOME, ne že jsi používal Galeon.
Jen doufám, že to opravdu není apríl (a apríl nebyla i ta zpráva, kde tvrdí, že to apríl neníJa jsem o techto uvahach cetl na nekterem z blogu vyvojaru uz nekolik mesicu zpatky, takze to urcite april neni.).
Hlavně, aby i ostatní aplikace v GNOME používaly WebKit. Liferea používá Gecko nebo GtkHTML, Evolution GtkHTML atd. Lepší by byla jednotnost.Nechci v žádném případě vyvolávat nějaké flejmy na téma GNOME vs. KDE, ale kdyby v GNOME bylo něco jako KParts, tak takový problém neexistuje. Prostě by byla KPart používající Gecko vyměněna za KPart používající WebKit a všechny aplikace by rázem měli WebKit místo Gecka. Vážně GNOME žádnou takovou technologii nemá a každá aplikace si to implementuje nezávisle sama?
A jestli je WebKit rychlejší a spotřebovává méně paměti, není co řešit...A odkaz na testy bude?
Řekl jsem, že ASI předpokládáš -- jinak nevím, proč by ses mě ptal na dokaz.Nepředpokládal jsem nic. Ptal jsem se ze zájmu, jak to ve skutečnosti je. Co na tom nechápeš? Jinak důvody vývojářů chápu. To je věc druhá.