Ve funkci koordinátora k bitcoinové kauze skončil bývalý ústavní soudce David Uhlíř. Informaci, kterou zveřejnil Deník N, potvrdila Radiožurnálu ministryně spravedlnosti Eva Decriox (ODS). Uvedla, že odchod byl po vzájemné dohodě. „Jeho mise je ukončená, auditní procesy se už povedlo nastavit,“ řekla. Teď má podle ministryně další kroky podniknout policie a státní zastupitelství. Koordinátorem jmenovala ministryně Uhlíře 19. června.
Byla vydána nová verze 25.07.26 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
Právě vyšla Fedora 15. Hlavní novinky jsou Gnome 3 a spouštění služeb pomocí systemd. Instalační obrazy jsou již ke stažení na zrcadlech.
Tiskni
Sdílej:
Upgrade 14 -> 15 proběhl bez problémů. Dobrá práce.
Tečka mezi hodinou a minutou je opravdu sexy, ale běžně tam bývá dvojtečka. Vrací se to s nějakým podivným kodováním, takže den a datum se přes scanf nenačte jako dvě hodnoty, ale jako jedna.
# LANG=en_US ls -al
total 8
drwxrwx--T 2 root lp 4096 Sep 17 2010 .
drwx--x--- 3 root lp 4096 May 12 11:49 ..
# LANG=cs_CZ ls -al
celkem 8
drwxrwx--T 2 root lp 4096 17. zář 2010 .
drwx--x--- 3 root lp 4096 12. kvě 11.49 ..
Takže výstup je závislý na použitém localu, s čímž by měl každý skript počítat.
Když píšu rukou dopis, určitě mě vůbec nemusí zajímat norma upravující psaní textu textovými editory a píšu tečky.když píšu dopis rukou, tak by mě ani nenapadlo psát nějakou tečku či dvojtečku, když můžu minuty triviálně napsat o kousek vejš ...
Už někoho napadlo opravit ty dva nesmysly v příkazu ls ? Např. ls -al.a už někoho napadlo nahlásit na to bug? - jinak není to v ls (coreutils) ale v glibc
Vrací se to s nějakým podivným kodováním, takže den a datum se přes scanf nenačte jako dvě hodnoty, ale jako jedna.to je na druhý bug, scanf by samozřejmě mělo být schopno rozparsovat vstup podle aktuálního kódování
Vrací se to s nějakým podivným kodováním, takže den a datum se přes scanf nenačte jako dvě hodnoty, ale jako jedna.Kódování je nejspíš správně UTF-8, ale ten znak je nezalomitelná mezera U+00A0. Nevím, proč to tak autor locale zvolil.
Možná proto, že by se to podle typografických pravidel zalamovat nemělo ?
Chyba bude spíše ve skriptu, který spoléhá na fixní formát výstup, který je už z definice závislý na localu. Kdyby si autor takového skriptu napřed nastudoval parametr --time-style, vyhnul by se problémům.
den a datummá správně být den a měsíc, což jsou opravdu dvě různé hodnoty. V pojetí výstupu ls je jedna číselná a druhá textová.
Dají se tyhle problémy někde (s někým) řešit v češtině ?
Předně řeknu, že za to můžu já, co by správce překladu glibc a coreutils.
Co se týče tečky mezi hodinami a minutami, tak to je klasický český zápis. Nevidím na něm nic špatného.
(Na ČSN mám svůj názor. Myslím, že postačí, když připomenu, že většina nových norem jsou slepé překlady ISO, o kvalitě vlastních lze pochybovat, vzpomeneme-li si, jak probíhá a kdo se účastní schvalování, třeba medializovaný proces s OOXML.)
Nevím, jak dlouho používáte GNU/Linux, ale tečka byla kromě „krátké“ epizody, kdy překlad coreutils naprosto schátral a řada hlášek, včetně této, nebyla vůbec lokalizována (stav fuzzy), od začátku českého překladu.
Co se týče oddělovače dne a měsíce, je tam (snad zúžená) nezlomitelná mezera, protože v tomto místě se v češtině řádek nedělí. Problémy se scanf jsme zaznamenali a problémy jsou mnohem většího rozsahu, jejichž řešení ale bylo zamítnuto.
glibc nedávno změnila správce, můžeme zkusit štěstí znovu.
Co se týče oddělovače dne a měsíce, je tam (snad zúžená) nezlomitelná mezera, protože v tomto místě se v češtině řádek nedělí. Problémy se scanf jsme zaznamenali a problémy jsou mnohem většího rozsahu, jejichž řešení ale bylo zamítnuto.neotvírej tu skříň, padá z ní můj kostlivec :-/
glibc nedávno změnila správce, můžeme zkusit štěstí znovu.
Brew(tm) says owner for glibc is aschwab. Koji(tm) says owner for glibc is schwab.?
Já jsem si s tím hrál ve VirtualBoxu a byl jsem překvapený, že fallback mód není starý panel z GNOME 2.x, ale snaží se dost imitovat GnomeShell. Třeba na něj nefunguje pravé myšítko.Funguje, ale musí se podržet Alt (což je teda dost nešťastná volba, protože Alt+rightclick mi odchytává virt-manager; někde v gconfu to jde změnit.)