Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Nevidomý uživatel Linuxu v blogu upozornil na tristní stav přístupnosti na linuxovém desktopu (část první, druhá, závěr), přičemž stížnosti jsou podobné jako v roce 2022. Vyvolal bouřlivou odezvu. Následně např. Georges Stavracas shrnul situaci v GNOME. Debata o jiném aspektu přístupnosti, emulaci vstupu pod Waylandem, také proběhla na Redditu.
DevConf.CZ 2025, tj. open source komunitní konference sponzorovaná společností Red Hat, proběhne od 12. do 14. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.
Po značném zájmu je nyní možné si dodatečně dokoupit licenci pro HW dekódování MPEG-2 a VC-1 na minipočítačích Raspberry Pi za nízký poplatek v řádu desítek korun. Důvodem, proč tato licence není standardně součástí produktu, byla snaha udržet nízkou cenu.
Tiskni
Sdílej:
DVD by mělo zvládnout RPi softwarověNo, sám jsem to nestudoval, ale mám vážné pochybnosti, zda by to utáhlo. Problém je, že ten mikrokontrolér co je k tomuto gpúčku přibalen [/troll] postrádá SIMD instrukce, takže mu dekódování videa dá hodně zabrat. (Oproti například čipům co mají mmx jako Pentium nebo Pentium II, nebo dokonce SSE2. U ARMů pak instrukce Neon.)
ale naozaj je ovládač dostupný len ako blob
Existuje sice projekt, který se ten blob snaží reverzně zinženýrovatPokud Lima driveru pomohou i lidi od ARMu, tak proč ne, je to jenom dobře, je to lepší než Nouveau, ale jen o málo, vzhledem k tomu, že Mali je přímo od ARMu, tak by mohl ARM klidně poskytnout dokumentaci.
In the course of research on licence issues, the Raspberry Pi Foundation was surprised to find out that current standard licensing allows not only the decoding, but also the encoding of H.264 in hardware; support will be enabled in future software updates.viz link v zpravicce, posledni odstavec
Jsem zmaten, objednam http://www.raspberrypi.com/mpeg-2-license-key/ si licencni klic, musim tedy zadat serial number a dostanu licencni klic emailem do 72hod a co s nim dale? nekam nahrat nebo jak?
config.txt