Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Sun dnes oznámil uvolnění Java Development Kit jako open source software pod licencí GNU GPLv2. Kód byl předán projektu OpenJDK. Java se tedy stala open source necelý rok poté, co Sun svůj záměr oznámil.
Tiskni
Sdílej:
vývojová prostředí NetBeans nebo Eclipse podle mého názoru nemají konkurenciIntelliJ IDEA!
no ... čistě obecně bych řekl, že neběží "díky" javě. on prostě běží a to že má pod prdelí zrovna javu je holt dáno tím, co umí leoš a spol nejlépe. stejně dobře by šel jistě rozhejbat i jinými jazyky. a pomalost je ostatně závislá hlavně na výkonu/parametrech použitého hw, to fakt s javou nemá moc společného. si vem, že kupříkladu cdr bšěží na freebsd/php/mysql a server je to poměrně vytíženej.No, zalezi jak na ktere aplikaci. Je fakt, ze web stranky pod nejakou tou javou bezi relativne rychle. Na druhou stranu, kdyz se podivam na server s Jira nebo se SSL Explorerem, tak je tam vytizeni fakt vetsi. Napr. SSLExplorer bych asi na 486 nerozbihal, ale openvpn mi tam jede v pohode. Jinak start SSL-Exploreru (kdyz jeste cosi kompiluje) je cca. 1-2minuty, fakt super zazitek, navic jeste kdyz normalni beh a konfigurace se musi spoustet ve dvou ruznych modech. Velkej problem je ale spis s interaktivnima aplikacema v Jave, to je to, co uzivatele prevazne odrazuje rychlosti. Napr. GQ a jXplorer (LDAP browsery/editory) - GQ v nejakym C nebo v cem+gtk, jXplorer Java. Zatimco GQ nabiha temer ihned a chova se svizne, jXplorer nabiha dele a rychlost je pak taky o neco nizsi. Jasne, zese je vyhoda, ze to pobezi vsude a je to OO. Urcite je Java super na programovani vetsich veci, ale malej web bych s tim v Tomcatu urcite nepsal.