Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Cornelius Schumacher použil software SLOCCount od Davida Wheelera pro spočítání řádků kódu v projektu KDE (vyjma KOffice). Výsledek: 4,2 milionu a odhadovaná hodnota vývoje: 175 milionů USD.
Tiskni
Sdílej:
Papalášům z MozzilyHehe.
Co z toho má programátor, překladatel, tvůrce rozšíření? NICOmyl. Má z toho funkční produkt, který pro svou vlastní potřebu vylepšil, podělil se o to s ostatními a ti se zase podělili o věci, které udělali oni. Výsledek je, že mají všichni prohlížeč se spoustou funkcí, aniž by za něj museli platit. Zdá se mi, že z tebe mluví závist a blbost.
Hmm, a kolik dostal zaplaceno Franta vývojář?Ta částka odhadnutá v odkazovaném článku ale neříká, kolik KDE vydělalo, nýbrž kolik by stál jeho vývoj, kdyby s tím někdo chtěl začít od nuly.
Proto tvrdím, že OSS je opravdu geniálně vymyšlené okrádání tvůrců.Skutečně? A není to spíš tak, že pokud něco dělá neplacený open source vývojář, tak to dělá kvůli své vlastní potřebě? Jenže je rozumný, takže kód vydá s open source licencí a ostatní to vylepší, z čehož on sám může těžit.
Já již vycouval.Chudinko. Takže ty ses chtěl živit bastlením úzkoprofilových hacků pro jednu z mnoha distribucí na obskurním webu, ale nevyšlo to... Ergo, open source je zlo!
Hmm, a kolik dostal zaplaceno Franta vývojář? Že nic? Proto tvrdím, že OSS je opravdu geniálně vymyšlené okrádání tvůrců. Vymýt jim mozek, ať pro nás dělaj zadarmo. Přiživí se většina z Vás, a nadšení zfanatizovaní cvoci makaj. Já již vycouval.Prave jsi poskytl Frantum Vyvojarum cenou radu jak usetrit spoustu casu a mozna i vydelat penize. A zadarmo. Takze ti za " prizivujici se vetsinu" dekuju a makej dal, zfanatizovany cvoku (a nebo vycouvej z abclinuxu ;)).
Jen jednu věc jsem nepochopil: to si všichni ti "zklamaní" fakt mysleli, že jim někdo bude jen tak přispívat?To ať si každý rozhodne. Prostě já jsem nabídka. Je na každém, zda mě podrží, či ne. Já už na to finančně nemám.
A přitom je to JEN software, jen věc, jen něco, co použiju. Nebo nepoužiju. Jak jsem zde v minulosti již mnohokrát tvrdil: kdyby to nebylo zadarmo, třeba bych si něco z toho, co teď používám, koupil. Anebo nekoupil a použil něco jiného. Nepotřebuju milovat nebo nenávidět cizí software, mít k němu osobní vztah.Tady nejde o oblibu SW ale o dav. Spousta lidí používá na sváteční úpravy photoshop jenom proto, že jinak by nebyli „kůl“ a „in“ i přestože se v něm nevyznají a přijde jim chaotický a překomplikovaný. A ještě k tomu ho ani nezaplatí (přestože na tom tvrdě makala spousta lidí). Spíš bych řekl, že to chce určitý subjektivní postoj. Nepoužívat to, co používá dav, ale to, co se mi líbí a co mi vyhovuje.
Mimochodem, teď se tu mohou vytasit všichni ti chytráci, co tvrdí, že kdyby hudební alba byla třeba za 50 korun, že by je nestahovali, ale kupovali.Já to s čistým svědomím tvrdit budu. Když to jde u filmů tak nevidím sebemenší důvod proč by to nešlo s audiem. A vůbec mi nevadí, že jsem neviděl novinky jako je teď např District 9. Podle toho, o čem to prý je to nejspíš bude kravina, tak mi to za chození do kina/stahování nestojí. Až to bude v TV OK, možná se podívám. Ale do té doby budu spokojený s krásnými filmy jako je Zelená míle nebo Pulp Fiction za pajzku. Ještě jsem chtěl říct něco, ale nějak jsem se v tom ztratil.
> Tady nejde o oblibu SW ale o dav. Spousta lidí používá na sváteční úpravy photoshop jenom proto, že jinak by nebyli „kůl“ a „in“ i přestože se v něm nevyznají a přijde jim chaotický a překomplikovaný. A ještě k tomu ho ani nezaplatí (přestože na tom tvrdě makala spousta lidí). Nemyslím, že by jej sváteční grafici-patlalové používali proto, aby byli cool a in (to je cool a in, tvrdit o lidech, že se snaží být cool a in?), jako spíš proto, že jim nějaký bratranec, co "rozumí počítačům" (= hry, porno a přeinstalovávání Windows) řekl, že Photoshop je prostě nejlepší.Já jsem se už párkrát setkal s lidmi, kteří tvrdili, že PS používají protože ho přece používá každý, kdo dělá fotky "pořádně".
"Jde" u filmů? Jak to myslíš? Myslíš ty levné edice? U kterých si někteří lidé stěžují na nekvalitu např. zvuku?Jo, myslím ty levné edice. Zvuk mi tam nepřijde nijak hrozný, lepší než u spousty DVD ripů.
Co se týče Pulp Fiction, neviděl jsem, neznám, ale jestli je to stejný nesmysl jako Kill Bill (to natočil stejný režisér), tak to potěš..Každý je nějaký. IMO Pulp Fiction je nesrovnatelně lepší než Kill Bill (který se mi až tolik nelíbil), ale spousta lidí bude tvrdit opak.
Kdyby všichni, co na českém internetu napsali, že jim něco nefunguje a haněli práci vývojářů fixli jednu chybu, tak je KDE bez chybičky 2 roky.ehm, tak naokraj, každý není programátor ... kdyby byly v prdeli ryby ...
... to zase patří k folklóru "open source" - když něco chceš, tak si to musíš udělat sámNo to spíše patří k folklóru zdejších diskusí - moje zkušenosti jsou opačné, většina upstreamu je naopak velice otevřená zpětné vazbě a návrhům od uživatelů. Samozřejmě existují vyjímky, kde to tak skutečně je (třeba já se nemůžu zbavit dojmu, že takto funguje Plasma team, ale nechci jim křivdit), ale obecně to rozhodně neplatí.