Společnost Perplexity AI působící v oblasti umělé inteligence (AI) podala nevyžádanou nabídku na převzetí webového prohlížeče Chrome internetové firmy Google za 34,5 miliardy dolarů (zhruba 723 miliard Kč). Informovala o tom včera agentura Reuters. Upozornila, že výše nabídky výrazně převyšuje hodnotu firmy Perplexity. Společnost Google se podle ní k nabídce zatím nevyjádřila.
Intel vydal 34 upozornění na bezpečnostní chyby ve svých produktech. Současně vydal verzi 20250812 mikrokódů pro své procesory řešící 6 bezpečnostních chyb.
Byla vydána nová verze 1.25 programovacího jazyka Go (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána beta verze Linux Mintu 22.2 s kódovým jménem Zara. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Vypíchnout lze novou XApp aplikaci Fingwit pro autentizaci pomocí otisků prstů nebo vlastní fork knihovny libAdwaita s názvem libAdapta podporující grafická témata. Linux Mint 22.2 bude podporován do roku 2029.
Provozovatel internetové encyklopedie Wikipedie prohrál v Británii soudní spor týkající se některých částí nového zákona o on-line bezpečnosti. Soud ale varoval britského regulátora Ofcom i odpovědné ministerstvo před zaváděním přílišných omezení. Legislativa zpřísňuje požadavky na on-line platformy, ale zároveň čelí kritice za možné omezování svobody slova. Společnost Wikimedia Foundation, která je zodpovědná za fungování
… více »Byla vydána verze 2.0.0 nástroje pro synchronizaci dat mezi vícero počítači bez centrálního serveru Syncthing (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.
Americký prezident Donald Trump se v pondělí osobně setkal s generálním ředitelem firmy na výrobu čipů Intel Lip-Bu Tanem. Šéfa podniku označil za úspěšného, informují agentury. Ještě před týdnem ho přitom ostře kritizoval a požadoval jeho okamžitý odchod. Akcie Intelu v reakci na schůzku po oficiálním uzavření trhu zpevnily asi o tři procenta.
Byl vydán Debian GNU/Hurd 2025. Jedná se o port Debianu s jádrem Hurd místo obvyklého Linuxu.
V sobotu 9. srpna uplynulo přesně 20 let od oznámení projektu openSUSE na konferenci LinuxWorld v San Franciscu. Pokuď máte archivní nebo nějakým způsobem zajímavé fotky s openSUSE, můžete se o ně s námi podělit.
Byl vydán Debian 13 s kódovým názvem Trixie. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Včerejší zápis v blogu Zacka Rusina na KDE Developer Journals nese nadpis: It's going to be a good year. Mimo jiné v něm slibuje, že v KDE 4.0 bude možno (díky projektu Plasma) používat widgety určené pro Mac OS X Dashboard.
Tiskni
Sdílej:
Ale pokud budes chtit tu spoustu aplikaci, na ktere jsi zvykly, tak se nachystej na X serverGTK uz je nativni, X ka uz budou za chvili potreba tak akorat na OOo, pro bezneho cloveka.
zapomen na konzistenci GUIprehanime, prehanime. Qt a wxWidgets jsou uz nativni, GTK uz taky, jen neni rozsirene. Aqua tema pro GTK se da stahnout a celkem to sedi. Az na to, ze nemate klasicke OS X menu nahore.
Jo a pozor, krom obskurni konfigurace JACKu zapomen na sitovy zvuk (NAS, ESD).bezny clovek nepotrebuje, a kdyz potrebuje, je vetsinou natolik zrucny, ze Jack nakonfiguruje. Navic diky povaze OS X mu na konfiguraci jacku urcite zbyde cas, protoze se nemusi stvat z dalsima vecma.
Taktez zapomen na sftp:// ftp:// a podobne vychytavky.Je plno perfektnich FTP klientu pro OS X, dobre integrovanych do systemu. Navic FTP v kioslave je nejhorsi implementace FTP v celem Linuxu. Je to zrejme nejvetsi minus kioslaves, krome absolutne smesne prace s vymenymi zarizenimi.
Zapomen, ze najdes editor typu Kate.s jEditem jsem na Kate hodne rychle zapomnel.
prekvapive kvalitnichprekvapive? nejak nechapu, proc prekvapive.
pokud chces mit stejnou kontrolu nad systemem a stejne moznosti jako v linuxu, musis se v tom hrabat jako ve standardnim unixu.ano! to pokud je tam to nejkrasnejsi slovo!!!!
Zmen si jmeno blogu. Myslis si, ze Mac je bez chyby. Nebyl a neni.nemyslim, vim o chybach, ale pro me osobne jsou zanedbatelnejsi, nez chyby jakehokoliv jineho OS.
temer zbytecne utratil 45 tis. Kc kvuli zmetkovemu iLife 05iLife je zmetek? mohl bych vedet, proc si to myslis?
iTerm se s konsole neda srovnat.tak pouzivej Konsoli i v OS X
Jak v jEditu editujes soubory na vzdalenem serveru apod?tim, ze si jednoduse a na par kliknuti stahnu pres plug-in manager modul pro transparentni praci se vzdalenymi soubory. A plno dalsich paradne uzitecnych plug-inu... A kdyz je tam nekdo nepotrebuje, tak je mit nemusi.
delat z nej modlu je naivni a neprozirave.nedelam z nej modlu, poukazuji vytrvale na jeho prednosti pro me a podobne zalozene lidi - lidi, kteri zjistuji, ze Linuxu dali moc na to, co dal on jim.
Take zvaz, jestli tvym domovskym serverem neni nyni mujmac.cz.urcite ne. Mac nemam svuj. Jedu na Ubuntu Linuxu, protoze Linux je nejlepsi operacni system pro me, ktery si ted muzu dovolit, OS X mam ve skole a delam s nim dost a rad. Pokud si nekdy budu moci Mac dovolit, asi se mym domovskym serverem MujMac stane. Ale ted tomu tak neni. Jsem uzivatelem GNU/Linuxu, umim s nim to, co potrebuji a treba k Windows bych se ani s vidinou mene ztraceneho casu nevratil. A neni to tak, ze bych se po Linuxu vozil. Reportuju bugy, i pra prekladu jsem delal...
OK, konkretne. iLife 05 jsem koupil v pro mne zcela neuzitecnem stavu. Pri kazdem paleni mi spadlo iDVD.no ale to se prece neda rici, ze iLife je na prd. I v KDE umi aplikace nekomu padat jak hrusky! A jinemu zas ne.
Nakonec, nezapomen si vzpomenout, az budes na mujmac.cz, na komunitu okolo linuxu, protoze takova tam neexistuje.tak na rovinu. posledni dobou me na linux komunite stve plno veci, jenze to neni na post do diskuse, to je na esej/blogpost. Mozna pozdeji.
Nevim, co ti dal nebo vzal Linux a open-source komunita okolo nej, ale vim, ze ti dala i nezanedbatelnou cast technologii v Mac OS X.Vzal mi cas, ktery, ac pouzivajic v mnohem stejne technologie, mi OS X nebere. Nerikam, ze vsechen cas straveny u Linuxu byl nanic. Naucil jsem se technicke principy UNIXu a jsem za to rad. Na nic byl ten cas, ktery jsem stravil rozchazenim ruznych kravin. A technologie v OS X? Vim moc dobre, ze je to nezanedbatelna cast. Taky plosne nezatracuju open-source, to jsem prece nikde nerekl. Jen nepatrim mezi fanatiky, kteri rikaji, ze nic jineho na svete nema byt.