Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Vyšlo KDE 4.5.3. Přináší opravy chyb a zlepšuje stabilitu. Okular se dočkal zlepšení backendů pro dokumenty DjVu a XPS. Opravena byla také chyba v KSharedDataCache při změně časového pásma. Pro více informací čtěte seznam změn.
Tiskni
Sdílej:
Některé z těchto aplikací mají nové verze vydávány společně a toto vydání se jmenuje KDE Software Compilation, zkráceně KDE SC. Například v srpnu vyšla KDE SC verze 4.5.0.Takže KDE SC by nemělo být zas tak špatně. Vzhledem k tomu, že ani na kde.org to nejsou schopni psát podle jejich vlastního výmyslu, si myslím, že nemá cenu to moc řešit.
Od 4.5 aspon na webu kde.org jsou konzistentni a pouzivaji to jak pisu.Tím bych si nebyl tak jistej, co třeba "KDE 4.5.3 Changelog", "Changes in KDE 4.5.3"?
KSharedDataCache při změně časového pásmaTo mají z toho, že používají skutečný čas a né nějaký ten počet ticků procesoru od spuštění systému (bohužel na 32bit linuxu i ten často přetejká kvůli nevhodně zvolenému datovému typu).
A v Debianu bude za dva roky
Musím pochválit, toto je první verze KDE, která mi nepřipadá totálně pomalá. Ještě tomu sice něco chybí, ale snad už se blíží
Jinak mám problém s krunnerem - v nabízených "výsledcích" mi nejde pohybovat se šipkou dolů, docela to zdržuje pořád šahat po myši.Ve 4.5 změnili chování
Jak by se ti líbilo, kdyby pár základních zkratek (nový tab, nové okno, zavřít tab, zazáložkovat,..) bylo definováno jako proměná prostředí, takže by tyhle zkratky byly ve všech programech stejné?
Představuji si to tak, že v Gnome a KDE by bylo klikátko, kde si to naklikáš a jinak by se normálně vyplnila proměná „export TABNEW='Ctrl t'“.
U mě nový tab dělá Ctrl+Shift+T a alespoň to tak sjednotili s gnome-terminal.Jo, je tam shift. Už to dělám tak automaticky, že si ani neuvědomuji, co mačkám a pak píši bludy.