abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2001 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    KDE Plasma jako rozhraní pro netbooky

    ArsTechnica se dívá na nový projekt v rámci KDE: Uživatelské rozhraní pro netbooky. Celý desktop je postaven na upraveném plasmoidu krunner, který zprostředkovává přístup k aplikacím a funkcím. Aaron Seigo projekt zařadil do roadmapy pro KDE 4.4. K dispozici je video prezentace desktopu (OGV).

    27.7.2009 11:13 | Robert Krátký | Zajímavý software


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    Nicky726 avatar 27.7.2009 11:48 Nicky726 | skóre: 56 | blog: Nicky726
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE Plasma jako rozhraní pro netbooky
    No jsem zvědav, nápad mi to přijde dobrý. Na druhou stranu nemyslím si, že by byl v současné době zas takový problém vystačit si s klasickým krunerem, pár plasmoidy, klávesovými zkratkami a případně skrývatelným panelem.
    Enjoy the detours. There you’ll find the things more important than what you want. (Hunter x Hunter)
    David Heidelberg avatar 27.7.2009 13:03 David Heidelberg | skóre: 46 | blog: blog_
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE Plasma jako rozhraní pro netbooky

    Cool, jen tak dál!

    Jardík avatar 27.7.2009 13:31 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE Plasma jako rozhraní pro netbooky
    Heh, jak se to na tom videu seká ... přesně takhle pomalu mi funguje KDE i na notebooku.
    Věřím v jednoho Boha.
    xhc avatar 27.7.2009 13:39 xhc | skóre: 3
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE Plasma jako rozhraní pro netbooky
    "sekanie", ktore spominas, som u mna vobec nepostrehol...asi mas niekde zadrhel ci co..
    Jardík avatar 27.7.2009 17:03 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE Plasma jako rozhraní pro netbooky
    Asi si ještě nezkusil nic nesekanýho, tak ti to asi přijde normální, ale mně ne, je to pomalý, sekaný. A záznamem to nebude. Když snad něco předvádím, tak to předvádím co nejlépe to jde - ale plasma hold plynuleji nejde. A svádět to na nahrávací SW je blbost. Já už taky nahrával dění na desktopu a nahrálo se to stejně rychle, jako to bylo ve skutečnosti.
    Věřím v jednoho Boha.
    Salamek avatar 28.7.2009 01:33 Salamek | skóre: 22 | blog: salamovo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE Plasma jako rozhraní pro netbooky
    Mě se plasma neseká ani nepadá ani nic jiného běží 100% plynule, jakmile pustím nahrávací SW tak se kouše všechno ->opravdu to žere nahrávací SW (samozřejmě zaplý kwin) já sem taky nahrával pár vieí a jejich zakousanost byla větší než zakousanost systému při nahrávání , a to nemám žádnej šrot
    Skutečně nemám v plánu zničit Microsoft. Bude to jen zcela neúmyslný vedlejší efekt.
    Jardík avatar 28.7.2009 13:27 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE Plasma jako rozhraní pro netbooky
    To dělá plasma. Když nahrávám třeba xfce, tak se to neseká. Pokud se to seká s plasmou, tak je chyba na straně plasmy.
    Věřím v jednoho Boha.
    Salamek avatar 28.7.2009 15:45 Salamek | skóre: 22 | blog: salamovo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE Plasma jako rozhraní pro netbooky
    hmm asik jo
    Skutečně nemám v plánu zničit Microsoft. Bude to jen zcela neúmyslný vedlejší efekt.
    belisarivs avatar 28.7.2009 09:43 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE Plasma jako rozhraní pro netbooky

    A co "nesekaneho" bys na zkousku doporucil?

    IRC is just multiplayer notepad.
    Salamek avatar 28.7.2009 15:44 Salamek | skóre: 22 | blog: salamovo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE Plasma jako rozhraní pro netbooky
    mě se ptej :-D prostě KDE4.X + nahrávací SW plochy = sekany orgie, jestli za to muže KDE4/plasma neba nahrávací SW nwm
    Skutečně nemám v plánu zničit Microsoft. Bude to jen zcela neúmyslný vedlejší efekt.
    xhc avatar 4.8.2009 21:35 xhc | skóre: 3
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE Plasma jako rozhraní pro netbooky
    daj mi prosim nieco z tvojho "repertoaru" .. chcem si to porovnat
    27.7.2009 13:56 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE Plasma jako rozhraní pro netbooky
    Jestli to nebude spíš špatným záznamem...
    27.7.2009 16:56 mc_bizon | skóre: 3
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE Plasma jako rozhraní pro netbooky

    plasma sekala a kwin išiel plynule. imo to záznamom nebude

    27.7.2009 14:52 m
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE Plasma jako rozhraní pro netbooky

    blahopreju, ale vsechna podobna videa se sekaj ;)

    28.7.2009 10:29 kilinux
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE Plasma jako rozhraní pro netbooky

    Treba by mohli konecne koncept KDE4 opustit a pokracovat ve vyvoji KDE3 pod QT4. A taky doplnit funkcionalitu, kterou ma Gnome (napr. snadne sitovani). Tohle bych uvital. Na desktopu s debianem mam posledni KDE (3.5.10), vsude jinde jsem byl (do)nucen pouzivat Gnome.

    28.7.2009 11:05 bhy | skóre: 36 | blog: bhyblog | brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE Plasma jako rozhraní pro netbooky
    a co na KDE4 tolik vadí, že jste nucen ho nepoužívat?
    28.7.2009 12:03 kilinux
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE Plasma jako rozhraní pro netbooky

    Spatna otazka!

    Ja jsem nucen pouzivat Gnome, protoze v KDE4 se NEDA spojite pracovat. Nejsem nucen nepouzivat KDE4, mnohokrat jsem si ho zkusil (ve virtualu) a zaver byl, ze na realne zelezo proste nesmi. Neminim porad na neco cekat ... Gnome proste funguje! Ikdyz je to hnusny a prekvapive stabilni a produktivni system. V KDE3 jsem se zameril na nastaveni (i) vzhledu systemu, v Gnome resim jenom, kde mam ikonku pro spusteni sveho (nutneho,oblibeneho) programu ...

    28.7.2009 11:39 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE Plasma jako rozhraní pro netbooky
    Treba by mohli konecne koncept KDE4 opustit a pokracovat ve vyvoji KDE3 pod QT4.
    Jsem pro
    Quando omni flunkus moritati
    thingie avatar 28.7.2009 11:41 thingie | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE Plasma jako rozhraní pro netbooky
    Tak si naklonujte repozitáře a snažte se.
    Růžové lži.
    28.7.2009 12:10 kilinux
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE Plasma jako rozhraní pro netbooky

    Nejsem vyvojar ...

    Ale to nijak neomezuje moje pravo rict, ze se udalosti vyvijeji spatnym smerem ...

    thingie avatar 28.7.2009 12:12 thingie | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE Plasma jako rozhraní pro netbooky
    Ne, klidně o tom napiš divadelní hru nebo natoč velkofilm. Jenom hádej co. Nikoho to nezajímá.
    Růžové lži.
    David Heidelberg avatar 28.7.2009 12:14 David Heidelberg | skóre: 46 | blog: blog_
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE Plasma jako rozhraní pro netbooky

    Takhle hláška mě rozesmála +1 ;-)

    28.7.2009 12:44 kilinux
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE Plasma jako rozhraní pro netbooky

    Prima, jsem spokojenej, ze ma nekdo zajimavej nazor ...

    msk avatar 3.8.2009 11:33 msk | skóre: 27 | blog: msk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE Plasma jako rozhraní pro netbooky
    Mne sa hrozne paci, ako na vsetkych tych videach vsetko krasne funguje ako ma. Potom to clovek nainstaluje a zisti, ze je to nepouzitelna sracka. Hystericky zachvat som priam dostal, ked som si doma do noveho kompu nasypal debian testing a zistil, ze v nom uz neni kde3, ale 4.2.daco. Uplne nepouzitelne. Ovladanie absolutne neintuitivne, vyhodim z panelu taskbar ( chcem ho mat ako external-taskbar v kde3 ), prazdne miesto ( asi 20 cm ) nahradia hodiny. Zaboha ich nemozem donutit, aby sa spratali do svojich 4 cm v pravom rohu. Zvacsim panel, ikony v quick launcher sa zacnu nafukovat. Nic nejde nikam presunit a ak aj ide, tak s vyvinutim hrozneho usilia. Uz rok pocuvam, ako je to uz pouzitelne, 3x do roka to vyskusam, zistim ze k ziadnemu posunu nedoslo a potom pol dna backportujem kde3, aby som vobec mohol pracovat. Proste hnus, hnus,velebnosti.

    Založit nové vláknoNahoru


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.