Společnost Red Hat oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) 9.0. Vedle nových vlastností a oprav chyb přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Lars Knoll oznámil, že po 25 letech v ekosystému Qt, z toho 22 let pracující pro různé společnosti vlastnící Qt, odchází ze společnosti The Qt Company do malého norského startupu.
Na Kickstarteru běží kampaň na podporu mini ITX desky Turing Pi 2 Cluster Computer. Vložením 4 výpočetních modulů, podporovány jsou Raspberry Pi 4, Turing RK1 a Nvidia Jetson, lze získat 4uzlový cluster. Cena desky je 219 dolarů.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 198. brněnský sraz, který proběhne v pátek 20. května tradičně od 18 hodin v Pivovarské restauraci Moravia.
Byla vydána nová verze 0.25 herního enginu Fyrox, původně rg3d. Přehled novinek s kódy, náhledy i videi v příspěvku na blogu.
Multiplatformní audio přehrávač Qmmp (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.1.0. Z novinek lze zmínit například podporu XDG Base Directory Specification.
Letošní konference LibreOffice proběhne 28. září až 1. října v Bolzanu. The Document Foundation hledá přednášející.
Jiří Eischmann na MojeFedora.cz řeší, jak zlepšit konzistenci mezi GTK 4 a GTK 3. Pokud už používáte Fedora 36 Workstation, asi jste si všimli, že vzhled aplikací není tak konzistentní jako dřív. Aplikace, které jsou už portované na GTK 4 mají "ploché" téma vzhledu definované knihovnou libadwaita. Aplikace používající GTK 3 zůstávají u původního tématu Adwaita.
Byl zveřejněn program konference InstallFest 2022. Konference proběhne o víkendu 11. a 12. června v Praze na Karlově náměstí 13.
Rocky Linux 8.6, klon Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) 8.6, byl vydán. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
10. září 2008 byl zprovozněn a poprvé úspěšně otestován Large Hadron Collider - mezinárodně financovaný urychlovač částic vybudovaný v podzemí na hranicích Francie a Švýcarska v rámci organizace CERN. Vizte BBC, CNN a zápisek v blogu: First Beam.
Tiskni
Sdílej:
/dev/random
?
Měl bys to spíš vytisknout -- uložený ti to bude v postapokalyptickém světě bez techniky a elektřiny docela k ničemu...Spis vytesat, nebo vyryt (nejlepe na zlatou desticku). Jinak to urcite sezerou radioaktivni zmutovani obri mravenci
Number of times the Earth has been destroyed: 0
CURRENT GEOCIDE COUNT: 1
the primary configuration for machines in the LHC computing grid (http://lcg.web.cern.ch/LCG/) is based on Scientific Linux distribution running directly on the hardware. This grid is used to receive and distribute the 15PB of data across the 100,000s of CPUs across the world
Zahoukat sirény jindy než ve středu 12.10 tak stejně nevím co dělat.To tedy musíte být každou první středu v měsíci ve 12.00 dost nesvůj…
BTW: ty víš, kde je kryt? Zahoukat sirény jindy než ve středu 12.10 tak stejně nevím co dělat.U nas je to pravidelne v piatky - vsetci sa len pousmeju a ide sa delej... Jedneho dna to zazvoni v pondelok, vsetci sa pousmejeme a bude vymalovane
BTW: ty víš, kde je kryt? Zahoukat sirény jindy než ve středu 12.10 tak stejně nevím co dělat.Tady u nás (v Praze) je to jednoduchý -- jako kryt slouží (mimo jiné) metro, takže bych věděl, kam běžet. Problém ovšem je, že nejbližší stanici mám tak tři kilometry (a i kdybych tam nějakým zázrakem doběhl, tak by to asi vzhledem k tomu jakou metro prokázalo odolnost při povodních, nebyla zas taková výhra). Jinak opravdu nejblžší "klasický" kryt máme nějakých 500 metrů od baráku, ale ten je plný papírů -- Městská část Praha 4 si tam vytvořila archiv
...jako kryt slouží ... metro ...Pokud to ovšem není v okolí Černého mostu
BTW: ty víš, kde je kryt? Zahoukat sirény jindy než ve středu 12.10 tak stejně nevím co dělat.Tady sirény houkají relativně často kvůli svolávání hasičů. Takže kdyby to začalo houkat jako varování před něčím, nebudu mít tušení, že se něco děje. Dá se to asi poznat podle toho, jak to houká, ale nad tím už člověk nepřemýšlí. "Zase někde hoří nebo je něco zatopené."