Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Firma Lenovo se rozhodla přestat nabízet počítače ThinkPad a ThinkCentre s předinstalovaným Linuxem. Více informací, včetně vyjádření zástupce Lenova, najdete v článku na Practical Technology.
Tiskni
Sdílej:
Přihořívá?The website editors decided to reward the customer for publishing the article by paying him an author's royalty in the same amount as was the offered compensation for returning the license."Lenovo tried to cancel the Czech. Did the editors pay the Czech with a check? I guess I should TRFM and Czech it out.
sh*ty se širokoúhlým displejem, což je na práci v konzoli a prohlížeči absolutně nevhodné.Přesně! Na co je mi monitor do šířky?! Do stran nikdy v prohlížeči "nešmudlám", ale nahoru/dolu furt. Proč někoho nenapadne monitor "čtverec" 1280x1280"? Na překlopnym desktop vypadá divně (ale možná je to jen můj předsudek), čtverec by pro mně byl ideální...
vyšší rozlišení mají moc malé pixelyJak to vadí?
2560x1600 lepší než mých současných 1280x1024no a mně by přišlo ještě lepší 2560x2560 než 2560x1600, protože mi ani tak nešlo o širokoůhlý vidění, jako o to, že na většině stránek musim šmrdlat nahoru/dolu, kvůli 20% stránky která je "pod monitorem"
Protože člověk má širokoúhlé vidění.
Kravina o širokoúhlém vidění, kterou rozpoutali naši mediátoři. Ekvivalent lidské blbosti jako: že naklápěcí vlaky mohou jezdit větší rychlostí, citron má nejvíce C, špenát nejvíce železa, CRT monitor kazí oči (kdysi nebyly monitory a šičky, technici u rýsovacích prken je měli také zničené)... mám pokračovat?
Nesmysl s větší rychlostí při naklopení dementovaly i ČD. Jde jen o zvýšený komfort. Například, z technických důvodů Pendolino nemůže projet zatáčku plnou (konstrukční) rychlostí pro určenou trať, která je v uvedeném úseku nakloněno. A tak velký náklon se srovnává (protože nepůsobí odstředivá síla). a tak dále - zavzpomínat na fyziku .
To o širokoúhlém vidění není žádná kravina (natož kterou by rozpoutali naše média, to je už nesmysl nadruhou). Než budete takové nesmysly plácat, něco si o tom přečtěte (i když by stačilo zapojit logické uvažování a pár jednoduchých experimentů s lidským viděním). A při té příležitosti si dohledejte také něco o zlatém řezu.no já nevím, ale mediální masáž na téma "čím širší tím lepší" jsem pozoroval docela solidní ... možná bys od toho čtení mohl občas vylézt do reality, ať ty nesmysly naopak neplácáš ty :-p co se zlatého řezu týče, má na hony daleko k poměru stran běžných širokoúhlých monitorů, natožpak některých superširokých filmů! no a kravina největší je argumentovat zlatým řezem pro práci na počítači, zlatý řez je výhodný když člověk vnímá obraz jako celek (sledování filmů asi nelze považovat za práci na počítači :-p), ale při soustředění na konkrétní věc pozbývá smyslu ... troufal bych si tvrdit, že naprostá většina skutečné práce spočívá v práci s textem, což bys z toho svého čtení a logického uvažování na základě experimentů mohl vědět, že relativně krátké řádky (circa 70 znaků) jsou nejvýhodnější, a pak je jednodušší, když jich je více nad sebou (nemusí se scrollovat, lépe se v tom orientuje), jak už zde v diskusi ostatně několikrát padlo
je jedno jakým směremprávě že není, šířka většiny stránek je pevně daná (takže z postraníh pixelů navíc nic nemam), zatim co výška ne...