abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1978 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Linux má konečně své krabicové mléko

    Při jízdě po Praze jsem si všiml velké reklamy na krabicové mléko s Tuxem. Název zní jednoduše Mléko Tučnák. Byla tam i adresa www.tucnakovo.cz. Jelikož ani na této stránce nejsou nějaké informace, ponechám uvažování nad novým mlékem na čtenářích AbcLinuxu.cz.

    27.1.2010 19:37 | Amarok | Humor


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    Prcek avatar 27.1.2010 19:42 Prcek | skóre: 43 | Jindřichův Hradec / Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux má konečně své krabicové mléko
    No tak v případě zájmu může ABClinuxu marketingově podpořit mléko reklamou na stránkách, a naopak mléko může podpořit linux třeba přidáním LiveCD zdarma ke každému kartonu :-D.
    Člověk je takový, jak vypadá... A já vypadám jako pravá, nefalšovaná děvka!!!
    poky74 avatar 27.1.2010 19:51 poky74 | skóre: 36 | blog: Zápisník | Vrchlabí
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux má konečně své krabicové mléko

    +1 :-D

    Chcete Linuxové samolepky nebo Tuxe na klíče? ->
    28.1.2010 00:04 tomar
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux má konečně své krabicové mléko
    +1 !
    28.1.2010 00:10 Mrkva | skóre: 22 | blog: urandom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux má konečně své krabicové mléko
    To téma "mléko" a fotka Hollyho mi připomněla....
    HOLLY:Doufám, že mají na lodi dost zásob. Pomalu nám totiž docházejí.
    LISTER: (Usrkne si z kelímku) Co třeba? (Znovu upije)
    HOLLY: Kravské mléko. To už je drahně let, co došlo. Čerstvé, jakož i sušené.
    LISTER: No a jaký mlíko teď pijeme? (Upije ze svého kelímku)
    HOLLY: Nouzové rezervní zásoby. Jsme na psím mléku.
    LISTER: (Zírá do kelímku) Na psim mlíku?!
    HOLLY: Není na něm nic špatného. Je výživné, plné vitamínů, vzpomínek krásné fenky. Také vydrží déle než jiné druhy mléka.
    LISTER: A jak to?
    HOLLY: Ani pes by ho nepil. Navíc psí mléko má tu výhodu, že když je prošlé, chutná stejně jako by bylo čerstvé.
    LISTER: Proč jsi mi to neřek`, Holly?!
    HOLLY: Proč? Zkazil bych ti čaj.
    We lived, we danced, we raced, we run, from the oblivion to come, Dressed for the last dance of a hundred thousand suns.
    the.max avatar 28.1.2010 09:01 the.max | skóre: 46 | blog: Smetiště
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux má konečně své krabicové mléko
    +1:-D
    KERNEL ULTRAS Fan Team || Sabaton - nejlepší učitel dějepisu || Gentoo - dokud nás systemd nerozdělí.
    =^..^= AmigaPower® avatar 27.1.2010 19:55 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux má konečně své krabicové mléko
    Blik! To už sem vyděl když jsem byl před čtrnácti dny v Praze! A jakej proboha Tux? Když uvidíš na záchodový zdi klíčema vyrytý prase, taky pak hlásíš že si viděl Bobíka ze čtyřlístku? :-D LOL!
    27.1.2010 20:19 Christof | skóre: 22 | Havířov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux má konečně své krabicové mléko
    on je hodně podobný tučňákům, kteří byli v nějaké starší verzi Mandrake
    Drom avatar 28.1.2010 00:33 Drom | skóre: 24 | Kdyne
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux má konečně své krabicové mléko
    Jo, Mandrake, taky me to hned prastilo pred oci!
    27.1.2010 19:57 jano
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux má konečně své krabicové mléko
    Tucnak je prilis konkretne, myslim, ze to treba zobecnit a zacat hovorit ze zviera vseobecne je symbolom Linuxu.
    27.1.2010 22:10 ALAK
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux má konečně své krabicové mléko
    Na Animal planet sice nepravidelně, ale poměrně často propagujou Ubuntu. Už tam byla koala, kulhavá kobyla a spousta jinejch zvířátek. Dokonce tam propagujou i verze, který vyjdou až za několik let, nebo dokonce nevyjdou vůbec.
    27.1.2010 19:59 Ganimoth
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux má konečně své krabicové mléko
    Ja bych prosim chtel kondomy s Tuxem, urcite bych se s nim udelal lepe...
    Max avatar 27.1.2010 20:03 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux má konečně své krabicové mléko
    Stačí navléct obyčejný, přibouchnout o dveře a hned máš tuxe s nohama jak plácačky a zobákem jak kráva :)
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    frEon avatar 27.1.2010 21:31 frEon | skóre: 40 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux má konečně své krabicové mléko
    :-D :-D :-D :-D
    Talking about music is like dancing to architecture.
    Ku8aZ avatar 27.1.2010 22:17 Ku8aZ | skóre: 17
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux má konečně své krabicové mléko
    Tohle nenapsal ani SADAM ani amigapower? To čumím teda :-D
    Čeho se vlastně člověk bojí, když se bojí tmy...? jabber: ku8az AT jabbim.cz
    =^..^= AmigaPower® avatar 27.1.2010 22:46 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux má konečně své krabicové mléko
    Já jsem alkoholik, né dement...
    Max avatar 28.1.2010 07:45 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux má konečně své krabicové mléko
    Heleď, čoveče, neurážej. Navíc zaměňuješ vyznam slova dement se sadomasochistou ;-)
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    =^..^= AmigaPower® avatar 28.1.2010 11:57 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux má konečně své krabicové mléko
    STOP! To nebylo myšleno na tebe, ale na toho dementa nad tebou! ;-)
    kap avatar 27.1.2010 20:06 kap | skóre: 10 | blog: The Bro Code
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux má konečně své krabicové mléko
    To podojili tučňáka? :)
    mkoubik avatar 28.1.2010 21:25 mkoubik | skóre: 5 | blog: lorem_ipsum | Praha 8 - Bohnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux má konečně své krabicové mléko
    Podobná iniciativa v oblasti laktace by nebyla nic novýho: http://www.youtube.com/watch?v=pA7e5Rj0laQ.
    27.1.2010 20:21 qwertzuiop
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux má konečně své krabicové mléko
    Mááámííí, támhle je tučňák, mááámííí, já ho chcííí.

    No, co vám budu vyprávět. Ejakuloval jsem z toho dvakrát a soused ze stejnýho patra prej třikrát. Plakát s tučňákem... Prostě je to vzrušující svět.
    otula avatar 27.1.2010 20:42 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux má konečně své krabicové mléko
    $ whois tucnakovo.cz
    
    
    Kroll – vizuální komunikace
    
    Kroll.cz - kampaň fiktivního produktu 'Tučňák'
    Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
    =^..^= AmigaPower® avatar 27.1.2010 20:50 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux má konečně své krabicové mléko
    LOL! :-D +1
    otula avatar 27.1.2010 20:53 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux má konečně své krabicové mléko
    Aspoň tady máme na ábíčku trochu srandy :-)
    Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
    27.1.2010 20:54 qwertzuiop
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux má konečně své krabicové mléko
    A událost desetiletí je v prdeli...
    27.1.2010 21:02 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux má konečně své krabicové mléko
    No, áno.

    Ešte by sem mohol dať niekto aj ten virál o krave zvyknutej na chov v paneláku.
    Dalibor Smolík avatar 28.1.2010 09:55 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux má konečně své krabicové mléko
    Mně bylo hned divné, že na krabici s mlékem nejsou další informace o mléce, jak to na podobných produktech bývá. Takové mléko bych si asi koupil, ale asi jen jedno kvůli té krabici - nicméně na pití bych volil jiné značky ..
    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
    27.1.2010 20:58 Lei
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux má konečně své krabicové mléko
    Pratele, Apple prave zahajil revoluci v osobnich pocitacich - predstavil svuj tablet iPad. Konecne nekdo prisel s takovym produktem - pocitacem pro lidi. Doposud byly vsechny tablety a netbooky jen prenosne verze bilych krabic, ktere se vam vali pod stolem. Operacni system byl stejny a stejne tezkopadny jako na tech krabicich. Tohle iPad uz navzdy zmenil.
    27.1.2010 21:03 qwertzuiop
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux má konečně své krabicové mléko
    Apple "zahajuje revoluci" tak často, že si připadám jak někde v Africe.

    A jestli někdy budu mít zájem o ohamtanej displej, obtisknu si dlaň na ten svůj stávající.
    27.1.2010 21:05 Mrkva | skóre: 22 | blog: urandom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux má konečně své krabicové mléko
    Zahajuje revoluci? Apple s iPadem jenom dohání konkurenci. Nehledě na to... Sakra, tablet s 1GHz procesorem a neumí multitasking!?
    We lived, we danced, we raced, we run, from the oblivion to come, Dressed for the last dance of a hundred thousand suns.
    Drom avatar 28.1.2010 00:39 Drom | skóre: 24 | Kdyne
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux má konečně své krabicové mléko
    To neumi multitasking!? Prikazova radka je ale mocnejsi nez v DOSu, co? :P

    :D
    28.1.2010 01:00 miro
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux má konečně své krabicové mléko

    Poněkud virtuální realita.

    Apple's iPad will be available worldwide within 60 days, Jobs said, while 3G models will arrive in 90 days.

    A hádejte, co bude za 60 dní. Já tipuju, že prostě bude available - jako byl svého času iPhone.

    Touchbook se poprvé vyjevil už skoro před rokem, někdy v červenci měl být "available" a doteď se můžete tak akorát zapsat do pořadníku. S funkčností SW to AFAIK taky pořád není nějak slavné. A v sekci annoucements mají naposledy téměř dva měsíce starý záznam o tom, že rozeslali nožičky.

    Říkat tomuhle doháněná konkurence mi přijde dost otrlé.

    28.1.2010 15:14 Zopper
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux má konečně své krabicové mléko
    No, já osobně mám TB už nějaký ten měsíc doma. Co se týče funkčnosti, verze od verze se to výrazně lepší (zatím to tedy pro běžného uživatele není, ale kdo ví, co bude za měsíc, za dva). V annoucements nebylo co oznamovat - aktuální číslo verze distribuce je přímo na webu, ve wiki a v topicu IRC a nic důležitého nebylo...

    Každopádně mi ale přijde, že míchat tohle s iPadem je jako míchat notebook a netbook. Vypadá to podobně, má to podobné použití, ale je to něco jiného, protože iPad je (aspoň tak na mě působí) prostě přerostlý iPhone bez možnosti použít jako pořádný telefon.
    Prcek avatar 28.1.2010 00:51 Prcek | skóre: 43 | Jindřichův Hradec / Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux má konečně své krabicové mléko
    Nechápu, proč to sem cpeš - má to snad něco společnýho s mlíkem? No možná se to po pár dnech nebude dát použít :-P.
    Člověk je takový, jak vypadá... A já vypadám jako pravá, nefalšovaná děvka!!!
    Valerius avatar 1.2.2010 09:05 Valerius | skóre: 12
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux má konečně své krabicové mléko
    +1 =D
    [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /
    Bedňa avatar 28.1.2010 09:00 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux má konečně své krabicové mléko
    Šmejd Apple, šmejd, šmejd, šmejd, šmejd 9999999999999999 x šmejd.
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    Kaacz avatar 28.1.2010 01:24 Kaacz | skóre: 10 | Praha 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux má konečně své krabicové mléko
    Uvědomují si ti reklamní pitomci, kolika dětem zničí život (psychicky) ? Zkuste malému dítěti říct, ze to mléko neexistuje, že se nedá koupit, že si jen nějací pitomci něco zkoušejí .. boha jeho. Ještě že moje dcera je už větší. Není blázen do Linuxu ale do opravdových tučňáků. I kus nějakého sponzoruje v zoo. :-P
    Jsem uz moc stary na pouzivani windows .. / Optimismus je jen nedostatek informaci ..
    28.1.2010 01:47 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux má konečně své krabicové mléko
    Proti Českému snu je to prkotina…
    28.1.2010 07:11 Smajchl | skóre: 39 | blog: Drzy_Nazory | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux má konečně své krabicové mléko
    No vzdycky kdyz jsem v Harrachove, tak kdyz nastupuju na lanovku na Ryzovisti tak tam je billboard nejaky skoly lyzovani pro deti a tam sou naky zviratka a dominantni tam je prave TUX :-D pokazdy na nej koukam na tuxe...
    My máme všechno co chcem, my máme dobrou náladu!
    Amarok avatar 28.1.2010 10:09 Amarok | skóre: 33 | blog: blogoblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux má konečně své krabicové mléko
    Vyfot a sem s tim :)
    GNUniverse - May the source be with you...

    Založit nové vláknoNahoru


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.