NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Přesně před 27 lety oznámil Linus Benedict Torvalds v diskusní skupině comp.os.minix, že vyvíjí (svobodný) operační systém (jako koníček, nebude tak velký a profesionální jako GNU) pro klony 386 (486), že začal v dubnu a během několika měsíců by mohl mít něco použitelného.
Tiskni
Sdílej:
Co me fascinuje hlavne v Cechach je to, ze se porad resi Linux NEBO Windows.Kupodivu to jeste u nas setrvava. Na zahranicnich webech, diskusich dnes uz malo nekdo vystreli. U nas totiz lidi znaji jen PC kde by mohl byt Linux a uz neberou ze jsou i servery, Android, kdejaky router, Ruzne mini boardy jako Raspberry... a mraky dalsich zarizeni na bazi Linuxu ktere "nechodi" na webovky kde by nejaky algoritmus mohl sledovat jaky OS, prohlizec, verze...
s puvodnim lilem to ma spolecny nazev. Jako takove orig lilo .. to bylo strasne davno
Pouzivam snad to, co je nejvhodnejsi, ne?
Ale houby, Češi rádi trpí
U mě na desktopu se prosadil na 100%.
Pravda, jinde to tak snadné neměl. Tam ať si sáhnou do svědomí distribuce, které celé roky bezdůvodně tlačily odpudivá desktopová prostředí typu Gnome do instalátorů, live obrazů i implicitních instalací. Když uživatel v roce 2018 uvidí něco, co má vzhled a schopnosti Windows 98 rozšířených o kompozitor, zpravidla se rozhodne, že ještě dalších 20 let počká. Že ho od nejpokročilejšího desktopu na světě dělilo jenom jedno spuštění manažera balíčků, o tom se pak už nedozví.