Programovací jazyk Rust (Wikipedie) dnes slaví 10 let od vydání verze 1.0. Přímo na oslavě byla vydána nová verze 1.87.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Evropská komise obvinila provozovatele čínské platformy TikTok z porušování pravidel EU kvůli netransparentnosti v reklamě. Komise, která v EU plní i funkci antimonopolního úřadu, to dnes uvedla v tiskové zprávě. TikTok, který patří čínské firmě ByteDance, se může k předběžnému nálezu vyjádřit. Pokud ale podezření komise nevyvrátí, hrozí mu pokuta až do šesti procent z ročního globálního obratu.
Sovereign Tech Agency (Wikipedie), tj. agentura zabezpečující financování svobodného a otevřeného softwaru německou vládou, podpoří GFortran částkou 360 000 eur.
Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Nová verze 1.2 YouTube video přehrávače Minitube přichází s nejžádanější novou vlastností. Přímo z Minitube lze videa ukládat na lokální disk. Nejsou tak už nutné další "stahovače".
Tiskni
Sdílej:
Video z youtube se uklada do /tmp/ odkud je po uplnem prehrati jeste pred zavrenim stranky s pozadovanym videem staci vyjmout na misto kam potrebujeme.
Tak k cemu tento sw ?
Tak k cemu tento sw ?
Odpověď: pro BFU.
Kdyz si pustite toto:
Tak budete mit v /tmp/ soubor: FlashXXCG9dxO a ten otevrete treba ve VLC ci Mplayeru.
Normalne to funguje a nevim ze by mi to nekdy neslo prehravat.
Funguje i na jinych "tube" .... porno ..... red .... stream.cz .... a jine, kde je vyuzivana technologie Adobe Flash.
Mate vubec nainstalovanu podporu pro vyhrazene formaty ?
adobe-flashplugin 10.0.32.18-1 Adobe Flash Player plugin version 10Jinak ten navod na prehrani co jste psal mi nefunguje zkousel jsme to tak i predtim.
mplayer /tmp/Fl*Většina videí je v kontejneru FLV má h264 video a aac zvuk.
Mě se to nikdy nepovedlo tím RTMP dumpem stáhnoutTo já zas stahuju (z novy třeba) docela běžně.
Navíc u tohoto provedení je pravděpodobnější, že si to poskytovatel ohlídá i jinak (jednorázové klíče apod..).Taky že jo. RTMPS a RTMPE. Ale neokleštěná verze rtmpdumpu s tím nemá nejmenší problém. Dost často se mi v poslední době stává (třeba u MTV), že do RTMP streamu strkají nezdokumentované příkazy se kterými si RTMPdump neporadí, ale ta jejich oficiální Flashová mrdka jo. Na to zase stačí vytáhnout rtmpsuck. A jako bonus vypíše všechny potřebné adresy hned jako první výstup z programu (vhodné třeba pro RTMPS kde se poskytovatel snaží mermomocí tu adresu zamaskovat).
Jinak optimální stav je když stačí napsat html parser, do kterýho se vloží url stránky a vyleze z něj flv/mp4/... soubor.Na to je dobrý skript get_flash_videos. Nepočítám-li takové specialitky jako je MTV (ale i na tu stačí mít aktualizovaný plug-in), tak stačí jako parametr zadat adresu a stáhne vše.
Toto uz so sucasnymi verziami flash prehravacu NIE je pravda. Po novom sa ukladaju do cache prehliadaca. Po dovodoch som nepatral, ak to vobec je mozne docitat sa niekde. Teda aspon co sa tyka fverzie flashu 10.2 d161 pre 64bit system, pre iny system to nemam moznost vyskusat a v starsej verzii to slo ok. Takze, ak potrebujem nieco, tak mozem trebars takto:
file ~/.mozilla/firefox/[profile]/Cache/* | grep 'Macromedia Flash Video'
A co je zase pozitivum, po skonceni videa a zatvoreni stranky/tabu, sa video nemaze z cache, co sa myslim dialo v casoch pouzivania /tmp , ak hovorime o youtube.
Nevim, ale me to funguje dnes stejne tak jako pred nekolika lety, kdyz youtube tak nejak zacinalo byt popularni u nas.
Systemu Ubuntu 10.10 64bit, flashplayer aktualni.
Aktualna je aka verzia u teba ?
$ lsof | grep Flash operaplug 7432 mosra 9u REG 8,3 3994732 24510505 /tmp/FlashXXCt1I5z (deleted) ...Pak stačí jen otevřít ten inode v systému souborů, na který ukazoval smazaný soubor. Dá se to to jednoduše přes /proc a file descriptory (použiji druhý a čtvrtý sloupec výstupu lsof):
$ mplayer /proc/7432/fd/9
Zdravim, holt mas pravdu. Takto ma to ani nenapadlo skontrolovat. V /tmp sa to nenachadzalo, tak som hladal inde ... Dik ;)