NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Mozilla vydala první betaverzi Firefoxu 3.6 v 50 jazycích včetně češtiny. Od alfaverze došlo k 900 změnám a opravám chyb. Zrychlilo se spouštění i odezvy aplikace, přibyla podpora WOFF a nových prvků CSS, DOM a HTML5 včetně plnoobrazovkového režimu pro otevřený formát videa a atributu pro úvodní snímek, nabízí se aktualizace zásuvných modulů a vzhled aplikace je možné změnit jedním kliknutím. Tato verze byla optimalizována k běhu na operačních systémech malých zařízení Windows CE a Maemo. K dispozici je přehled novinek pro vývojáře.
Tiskni
Sdílej:
paměťově náročnou lemruNo, já mam od čtvrtka opačnej problém, v práci se mi (w2k) nainstalovala nová verze FF a od tý doby musim používat operu. "z nedostatku paměti bude script na stránce ukončen" (nebo tak nějak), vynechává obrázky (flash nechá) a mizí i ikony z lišty FF. Hrabal sem se v tom, ale bez úspěchu...
Although Opera may run on older hardware and older versions of Windows, it will be less usable. If you are using such hardware or software, you may be better off installing a legacy version of Opera.
paměťově náročnouI když velice nerad, tak toto musím potvrdit. Ona spousta lidí v zápalu chválí za rychlost Chromium a přitom se nepodívá kolik to žere. Pak by totiž přišli na to, že Firefox je oproti Chromiu doslova Embedded prohlížeč. Já osobně z toho podezřívám buď C++ a nebo ten styl programování, protože tak obří backtrace jsem ještě v životě neviděl.
Nesejde na číslech, ale na pocituO tom žádná. I kdyby tu Tomeš naházel čísel sebevíc tak mě prostě z Gecka nedostane. I když v poslední době je to dost na hraně a každé z obou táborů má svoje pro a proti. Jinak toho pocitu jsem se zbavil už dávno, přechodem z Firefoxu na Epiphany.
JedinýNo dobře, tak aspoň tady uznám svoji chybu. Asi tady nebudeš jediný.
Vidíš, už i pitomý Epiphany jede na WebKitu.Jak pitomý. Vždyť je to ústřední prohlížeč GNOME. A ne, skutečně jím není Firefox. Ten tam jen jako výchozí většina distributorů cpe.
Naproti tomu v Konqueroru, který je vlastně jeho prarodičem, ne a ne vystrnadit zastaralé KHTMLJinak Konqueror jsem si zkusil a jede úctyhodně. Ne vždy ten WebKit musím být taková výhra.
Ale například takové ČSFD je oříšek, protože přes KHTML se tam nejde přihlásit,Mně to jde úplně v pohodě.
FF se rychlostí začíná podobat svému velkému protivníkovi ExploreruTak teď nevím o kterém Exploreru je to řeč, protože ten se kterým jsem měl já tu čest byl z celého kvarteta prohlížečů subjektivně ten nejrychlejší(co se aspoň do odezvy tyče) a paměťově nejméně náročný.
standardní verziTo je která? Je jich už osum. A i v dobách Firefoxu 1.0 a IE 4/5 to nevypadalo jinak.(A že ty roky dobře pamatuju)
Pamatuji si i doby , kdy byl Explorer 3Vždyť já taky. To měli v té startovní obrazovce: Microsoft Windows 95 with Internet Explorer.
to uz ale nezni tak cool co?Netuším. Ak sa ale tá pamäť použije tak, že sa namiesto png súboru použije svg v ktorom je vložený png súbor, tak si nemyslím, že viac využitej pamäte bude znamenať aj rýchlejší beh.