Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Vyšlo MySQL 5.4.0 beta. Oproti MySQL 5.1 nabízí až o 90 % rychlejší odpovědi díky optimalizaci zpracování poddotazů a spojování tabulek. Engine InnoDB je navíc možné škálovat na až 16 x86 serverů nebo 64 CMT serverů.
Tiskni
Sdílej:
No vidite, jak Oracle jede
MySQL v poslední době vydává spíše betaverze označované za produkční.
Kdesi jsem se dovtípil, že oni mají prostě svůj plán featur, kterém musí ve které verzi být a termínů kdy to musí jít ven. V jaké kvalitě je jedno.
nieje to ich zoznam, je to zoznam co chcu zakaznici
Zajimavy, ja mam tenhle pocit od MySQL 4.0. Dejte mi do postgresu colation/charsety aspon pro tabulky a budu rehtat blahem :).
...nabízí až o 90 % rychlejší odpovědi...No som celkom zvedavý, čo na toto povedia všetci tí, čo vždy MySQL obhajujú, aká je to úžastne rýchla databáza. Ja si totiž to tvrdenie interpretujem tak, že "MySQL do verzie 5.4 dávala odpovede 10x pomalšie, ako je to preukázateľne možné".
Otázka co to je starý. Mysql to umí od 4.1 což je určitě rok 2004 možná dřív.
Poddotazy jsou v MySQL od 4.1, ale jejich implementace byla taková, že se všude doporučovalo poddotazy nepoužívat. V loni jeden maník celý rok přepisoval planner - pro srovnání rychlosti používal PostgreSQL, a celé to přepsal. A asi docela dobře je to srovnatené a někdy i rychlejší než PostgreSQL 8.3 - s 8.4 by to mělo být pak srovnatelné - 8.4 má také semijoin a antijoin.
Docela zajímavé je, že v podstatě tato verze snad nebyla původně v plánu.Bylo to plánované do 6 http://www.scribd.com/doc/2546837/New-Subquery-Optimizations-In-MySQL-6 včetně Falconu. Jak se zdá, tak rychle vydali nějakou verzi bez Falconu s dvouma zásadníma fíčurkama - upraveným plannerem a možností vyhodit exception v uložených procedurách. Obojí byl předtím děsný opruz. Otázkou je, co s Falconem.