Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Veškerý kód MySQL ve stromech BitKeeperu byl přesunut do Bazaaru, a to včetně celé osm let dlouhé historie. Důvodem je otevřenost Bazaaru a fakt, že funkcemi dokáže BitKeeper nahradit. Za vývojem Bazaaru stojí Canonical.
Tiskni
Sdílej:
git
. Právo na použití nikdo nikomu nevzal, ale bylo to kolem BitKeeperu a uzavřenosti a reverzího inženýrství a limitu na počet nodů nebo čeho celé zamotané. Dá se to dohledat třeba v Jaderných novinách. Když budete hledat git
a BitKeeper
, určitě něco najdete.
git
u a Mercurial
u, na jádro se nakonec použil git
, který napsal přímo Linus.
Ještě přidám pár startovacích odkazů, aby si Mandarinka konečně mohl přečíst, jak to s koncem BK
a nástupem git
u bylo: Jaderné noviny 307, Rozhovor: Petr „Pasky“ Baudiš, Linus - BitKeeper = riešenie?.
To je zajímavé. Myslel jsem, že Sun razí Mercurial...To sice jo, ale v té zprávě proto přímo psali, že to rozhodnutí dělali ještě předtím, než je koupil Sun, který se standardizoval na Mercurialu.
vim ~/.emacs
vim ~/.emacs
vim ~/.emacs
Ale pro verzovací nástroj je multiplatformnost totálně absolutně zásadní věc, protože dřív nebo později nastane potřeba si nějaký debilní dokumentační soubor na těch windows checkoutnout z repka.Je otázka, zda mají stejné potřeby i ti vývojáři, kteří mají ve věci typicky hlavní slovo