NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Pomocí ntfs-3g už je nyní možné bezproblémově zapisovat a číst data na NTFS souborovém systému. Ovladač je prozatím beta, ale zdá se, že se dá považovat za dostatečně stabilní již nyní. GNU GPL samozřejmostí.
Tiskni
Sdílej:
nebo snížit jeho produktivitu práce při programování v Linuxu tim, že bude muset kompilovat ve virtuální mašině a čekat na výsledek třeba 1,5násobek doby kompilace v nativním prostředí?1) Doba kompilace přece na produktivitu programátora nemá vliv. 2) Pokud je VM Ware vhodně nastavený, rozdíly budou minimální.
A co je produkcni prostredi? Prostredi, kdy programuji multiplatformni aplikace a potrebuju ji zkompilovat pod linuxem, bsd, solarisem, windows, ... ? Nebo pokud po vas chce nekdo vytvorit neco specialne pro jiny konkretni system a ja rad pracuji v jinem systemu?Jak už jsem psal, tohle řeší virtual machine a ne multi-boot.
Tak proc se z jadra rovnou nevyhodi kod pro obsluhu jinych filesystemu?no comment...
Znam take hodne lidi, kteri nosi disky v ruznych rameccich, pripadne notebookove disky v krabicce s usb konektorem. Maji tam ntfs filesystem a kvuli lidem s nedostatkem fantazie je mi odepreno cteni i zapis na tento filesystem?Myslím, že Ti dobrovolníci mohou využít čas daleko lépe než psaním ovladačů na FS, který nadále už ani MS Windows nebudou využívat.
Myslím, že Ti dobrovolníci mohou využít čas daleko lépe než psaním ovladačů na FS, který nadále už ani MS Windows nebudou využívat.To řiká kdo? Jestli narážíte na WinFS, tak vám doporučuju si o něm něco najít, jde totiž jen o databázovou nadstavbu NTFS, která slouží k lepšímu indexování souborů. Kromě toho ve Windows Vista od začátku nebude, protože neni hotová.
Jak už jsem psal, tohle řeší virtual machine a ne multi-boot.To se obecně říct nedá. Zkuste si v Gentoo zkompilovat KDE v nativním a virtuálním prostředí na procesoru bez podpory virtualizace, ono vás to přejde. Nemluvě o tom, že třeba vývoj her se ve virtuální mašině prostě uskutečnit nedá, chybí podpora akcelerovaný 3D grafiky a pokud nehodláte psát tetris, narazíte i na nedostatek výkonu. Virtuální stroj je hezká věc a ve spoustě případů se využít dá, ale neni to univerzální a neni to plnohodnotná náhrada dualbootu.
Zkuste si v Gentoo zkompilovat KDE v nativním a virtuálním prostředí na procesoru bez podpory virtualizaceAle kdo by si také pro podobné účely takovýto procesor zvolil.
Nemluvě o tom, že třeba vývoj her se ve virtuální mašině prostě uskutečnit nedá, chybí podpora akcelerovaný 3D grafiky a pokud nehodláte psát tetris, narazíte i na nedostatek výkonu.Pokud někdo pracuje jako vývojář, bude přeci používat systém pro který jsou napsány jeho vývojové nástroje.
Ale kdo by si také pro podobné účely takovýto procesor zvolil.Vsadim se, že nezávislý vývojáři a zaměstnanci menších firem takový železo pod stolem nemaj, o programátorech - nadšencích nemluvě. Ty procesory jsou totiž k dispozici teprve pár měsíců a kromě virtualizace a mírně lepšího výkonu nenabízej nic, nebyla by to výhodná investice.
Pokud někdo pracuje jako vývojář, bude přeci používat systém pro který jsou napsány jeho vývojové nástroje.O nástroje nejde, tam neni co řešit. Jde o to, že pokud bude vyvíjet 3D hru, nemůže s virtualizací počítat, protože tam ten program prostě nerozběhne, VMWare to zatim neumí.
vyladěný firemní systém se serverem 2003 neviděli, tak nedokážou ocenit komplexnost toho řešeníDva firemní Win2003 jsem viděl, preventivně se každých 14 dnů musely restartovat. Sem tam na něm něco záhadně přestalo chodit - někdy to bylo způsobeno MS SQL, které čas od času spadlo. Když ten systém byl v náladě, tak shutdown trval až 10 minut (tato firma prý právě přechází na Linux).
Byla to doba nástupu windows XP. Linuxáků bylo málo a abclinuxu snad ještě neexistovalo
Škoda že v profilu není vidět, od kdy je člověk zaregistrovaný. U sebe bych tipoval tak 1997 plus minus dva roky. V každém případě bezpečně nejen před Windows XP, ale i 2000…
hardware.penguin.cz
, kde jsem se určitě registroval podstatně dříve než v roce 2002.