NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Společnost nVidia dnes uvolnila novou stabilní verzi ovladačů pro své grafické karty, 180.29. Nová verze shrnuje novinky z přechozích beta verzí - především vylepšenou podporu VDPAU a základní podporu OpenGL 3.0 pro karty GeForce 8 a novější. Zároveň vyšla nová verze VDPAU patche pro MPlayer.
Tiskni
Sdílej:
Fajn, ale pořádná podpora novější RandR to ne a ne, což holky?
Podla popisu na stranke ano.
Coze ? Ja jsem i minulou verzi ovladace zkompiloval s jadrem 2.6.28.2.
někde v tom linux fóru na nvidia.com byl odkaz na verzi 173.14.15
Přímo se to stáhnout nedá, je to nějaká beta, ale funguje. Kartu mám nějakou FX5200.
Tu používám s nejnovějším distribučním kernelem na Fedoře 10 (myslím, že je to nějaký 2.6.28)
To me za posledni cca rok fungovaly vzdy vsechny. A to vzdy upgraduju, jak narazim na novou verzi. A jadro mam take porad to nejnovejsi kvuli DVB-T tuneru.
především vylepšenou podporu VDPAU
Takže chyba s počtem referenčních snímků opravena. Screen tearing sice furt přetrvává, ale zdá se mi, že v menším množství(beztak mám jen vypnutou nějakou synchronizaci bůh ví kde).
Ještě jsem zapomněl na artefakty, ale ty jen v minimální míře a nijak nepřekážejí při sledování.
Artefakty vzdycky prekazej
Opravdu to není takový problém. U některých filmů jsem si vůbec žádného nevšiml. Třeba je to jen nějaká chyba v bit-streamu a VDPAU vynechává některé kontroly.
a konecne opraveny bug co sposoboval na 9300IGP zalostny vykon v 2D. hura!
Zdroják GPU pro dekódování a kódování bude asi dost podstatně odlišný. Chápu, že kódování v ovladači nemají.
Kedy konečne vydajú tech špecifikácie ku svojim kartám a ovládač urobia ako opensource?
V posledním oficiálním ohlášení specifikovali datum na:až naprší a uschne(možná nasněží a uschne…přesně to nevím a musel bych to najít)
Našťastie je mplayer OSS tak sa dá vdpau hocikedy vyhodiť ale aj tak.
VDPAU ještě v master brachi mplayeru není (to v modulu libavcodec patří k ffmpeg a mplayer to zatím neumí použít). A navíc nechápu proč to vyhazovat.
A ešte ten pač vypína kóder x264. Prečo ho neurobia tak aby sa dala akcelerácia použiť aj na kódovanie a nie len dekódovanie.
Protože ten obvod na grafice dovede z bitstreamu dělat surová data a opačně by to šlo možná tak HW zásahem. Dá se sice použít na dekódování videa v ffmpeg, ale ještě jsem nepřišel na to jak.
Počkám chvíľu a keď vydá tech. špec. AMD aj pre UVD2 (alebo to spraví nejaký hacker zo spätným inžinierstvom) tak idem do ATIny.
To je naplánováno někdy dva měsíce po vydání specifikací od nVidie a vydání jejich driveru jako opensource.
Tak schválně. Co bude dřív. Jestli DNF a GNU/Hurd 1.0 nebo…
Rozumim Vasim pochybam, ale preci jen bych prosil upresnit: to "a" je tam v roli log. soucinu nebo ... ?
HW zásah pro kódování by u grafik podporujících VDPAU asi nebyl potřeba, celé zpracování je naprogramované ve firmwaru ovladače. Ale ten firmware bych psát nechtěl, i když určitě používají vyšší jazyky a kompilátory jako céčko v CUDA.