Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Jak upozornil server diit.cz, na fóru Arch Linuxu byl oznámen vznik forku GNOME 2.x. Jeho autor Perberos ho pojmenoval MATE Desktop Environment a mluví o něm jako o „neintuitivním a neatraktivním desktopu pro uživatele preferující tradiční desktop“. Více na diit.cz.
Tiskni
Sdílej:
...no a nakonec z toho bylo Xfce + GNOME = strašná bordel v systému =)?? Osobně používám Xfce, v něm aplikace z KDE, GNOME i naprosto nezávislé na obou prostředích a žádný bordel nepozoruji. Od toho snad máme Linux, abychom si mohli namixovat aplikace podle libosti, ne? Nebo je Linux bordel?
Nebo je Linux bordel?jo
O nic větší, než jakýkoliv jiný OS.Nebo je Linux bordel?jo
I ked take Ubuntu 11.04 dalo definicii slova "bordel" novy vyznam..Já vím, že jsi troll a chtít po tobě přesnější vyjádření je moc, ale přesto to zkusím. V čem přesně? V tom, že se ti s tím blbě pracuje, nebo že to neumíš?
V tom ze ma obrovske mnozstvo bugov a nedotiahnutych veci..Jo tak takhle ty nazýváš "bordel". Tak to jo, máš jen problém s názvoslovím, nebo vaříš z vody. Dík za objasnění.
Jsi demagog , když jednou týdně jdu pustit něco na cryengine ve win7 home premium 64bit , tak cca 30 minut pakárna s restartama kvuli aktualizacím , pak párkrát to sestřelí hru protože to náhodou najde definition update dementního defenderu kterej je vázanej na vše ostatní ikdyž mam vlastní fw s av .
Takže tak po 3 restartech si zavzpomínam na XP kde bylo mnohem méně restartů a systém nastartoval za 40 vteřin , tady to najede za 15 ale použít se to dá až po půl hodině restartů.
Nerozumim proč nemůže nainstalovat vše a udělat 1 restart. (Redmondí hovada maj v hlavě asi nakáleno když spousty let si na to každej stěžuje a je to čím dál horší).
Nebejt her které nejedou dobře ve wine protože to tam zřejmě špatně kešuje a pak se to cuká tak ten hnuj zahodim ...
Nerozumim proč nemůže nainstalovat vše a udělat 1 restart.Tohle na Windows nejde, jelikož NTFS nepodporuje odstranění či změnu souborů, které jsou používány systémem.
Ve Windows se to tudíž řeší tak, že po aktualizaci se systémové soubory ve skutečnosti přepisují až při vypnutí, případně následujícím startu systému.
Ano, mozno v starsich verziach Windows bola miliarda KB suborov (backupu aktualizacii) Ale od Visty to tam nie je a Windows 7 spickovy system.Hnit: WinSxS
No, ale dokud je GTK2 2× rychlejší, než GTK3, tak to chvíli potrváJasně :), a podle toho jak bude dlouhá ta chvíle, tak se pak přihlásíš, že jsi to říkal, a že jsi přesně takovou chvíli měl namysli :). Miroslava Ponkráce na tebe!
K čemu je Mutter oproti Metacity nahraditelném třeba Openboxem?Ta otázka vede na mnohem zajímavější otázku, k čemu je tedy to Metacity. V některých případech existuje takzvaná zlatá střední cesta, které částečně kombinuje výhody extrémů. Ale v téhle oblasti se obávám, že střední cesta nic zlatého nemusí být, čímž pádem bude dále Openbox zajímavý pro minimalisty (z hlediska zátěže apod), a Mutter pro ty, co ocení uhlazenější rozhraní. Mezi námi, když se člověk podívá na Openbox v LXDE, tak celý ten desktop je funkčně zcela ekvivalentní tomu, co nabízí Gnome i co nabízej Windows. Dají se z něj přes ikonky či názvo spouštět aplikace *víceméně* bez ohledu na jejich původ (pokud jsou k tomu aplikace uzpůsobené).