Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Dnes bylo oznámeno vydání již 7. alfaverze distribuce openSUSE 10.3. Mezi novinky patří jádro 2.6.22.1, GCC 4.2.1 a další aktualizace.
Tiskni
Sdílej:
cx88
jako nultou zvukovou kartu a onboard VIA ignoruje. Vše lze dořešit ručně, ale to již nemá tu eleganci a rozhodně to nezvládne začátečník. A pokud se to ručně dořeší, uživatel již nesmí spouštět YaST modul pro zvukovou kartu, jinak se konfigurace opět rozhodí./etc/fstab
maxcpus=0
, z bugzilly), a dodnes se mi nepodařilo vyřešit vypínání, které zamrzne na hlášce The system will be halted immediately.
. To jsem ale upřímně ani moc neřešil, protože 10.2 používám opravdu jen občas.
To nebude problém, protože limity pro downstream a upstream mám na sobě nezávislé a většinu času se k nim rychlosti ani neblíží. Ty rychlosti kolísají v podstatě od nuly do maxima (přibližně 110 KB/s down, 55 KB/s up), ale většinou jsou blíž té nule. Průměr od začátku stahování (v pátek kolem třetí odpoledne (s přestávkou 14 a půl hodiny)) je 15.2 KB/s down a 25.7 KB/s up.
Vzhledem k tomu, že za ty zbývající dva dny (konec odhaduji v úterý kolem poledne a ve čtvrtek už má vyjít Beta 1) stejně nebudu mít čas něco zkoušet, nechávám to doběhnout spíš proto, že je mi líto po tolika hodinách všechno zahodit, a abych u Beta 1 nemusel stahovat celou image.
Mňo, osobně počkám až bude k dispozici Stable verze. Pak vyzkúšám OpenSUSE 10.2 je moc povedená, jen trochu zamrzí to hafo reozitářů, které člověk musí naházet do YaSTu/Smartu, aby to umělo všechno, co potřebuju dát k dispozici na stanice...
Pravděpodobně jsem se špatně vyjádřil. Netvrdím, že to nejde. Jen jsem zvyklý na debianí debmirror
, který pustím na nejbližší server s repozitáři (který povoluje zrcadlení) a mám na lokálním serveru v síti všechno co potřebuju k životu. U OpenSUSE jsem nenarazil na podobný udělátor, čímž nechci říct, že neexistuje, jen jsem nic podbného debmirroru
nenašel. Pokud víte, jak provozovat podobný systém na OpenSUSE, rád se nechám poučit, protože jinak se mi OpenSUSE jeví jako sympatická distribuce.