Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Dnes bylo oznámeno vydání již 7. alfaverze distribuce openSUSE 10.3. Mezi novinky patří jádro 2.6.22.1, GCC 4.2.1 a další aktualizace.
Tiskni
Sdílej:
cx88
jako nultou zvukovou kartu a onboard VIA ignoruje. Vše lze dořešit ručně, ale to již nemá tu eleganci a rozhodně to nezvládne začátečník. A pokud se to ručně dořeší, uživatel již nesmí spouštět YaST modul pro zvukovou kartu, jinak se konfigurace opět rozhodí./etc/fstab
maxcpus=0
, z bugzilly), a dodnes se mi nepodařilo vyřešit vypínání, které zamrzne na hlášce The system will be halted immediately.
. To jsem ale upřímně ani moc neřešil, protože 10.2 používám opravdu jen občas.
To nebude problém, protože limity pro downstream a upstream mám na sobě nezávislé a většinu času se k nim rychlosti ani neblíží. Ty rychlosti kolísají v podstatě od nuly do maxima (přibližně 110 KB/s down, 55 KB/s up), ale většinou jsou blíž té nule. Průměr od začátku stahování (v pátek kolem třetí odpoledne (s přestávkou 14 a půl hodiny)) je 15.2 KB/s down a 25.7 KB/s up.
Vzhledem k tomu, že za ty zbývající dva dny (konec odhaduji v úterý kolem poledne a ve čtvrtek už má vyjít Beta 1) stejně nebudu mít čas něco zkoušet, nechávám to doběhnout spíš proto, že je mi líto po tolika hodinách všechno zahodit, a abych u Beta 1 nemusel stahovat celou image.
Mňo, osobně počkám až bude k dispozici Stable verze. Pak vyzkúšám OpenSUSE 10.2 je moc povedená, jen trochu zamrzí to hafo reozitářů, které člověk musí naházet do YaSTu/Smartu, aby to umělo všechno, co potřebuju dát k dispozici na stanice...
Pravděpodobně jsem se špatně vyjádřil. Netvrdím, že to nejde. Jen jsem zvyklý na debianí debmirror
, který pustím na nejbližší server s repozitáři (který povoluje zrcadlení) a mám na lokálním serveru v síti všechno co potřebuju k životu. U OpenSUSE jsem nenarazil na podobný udělátor, čímž nechci říct, že neexistuje, jen jsem nic podbného debmirroru
nenašel. Pokud víte, jak provozovat podobný systém na OpenSUSE, rád se nechám poučit, protože jinak se mi OpenSUSE jeví jako sympatická distribuce.