Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Lupa.cz zve na panelovou diskusi o ACTA, která se koná 7. února od 9.30 v kině Atlas na Sokolovské ulici v Praze. Mezi pozvanými jsou Mikuláš Ferjenčík (Česká pirátská strana), Alex Ivančo (Ministerstvo průmyslu a obchodu), nezávislý konzultant a publicista Jiří Peterka, Markéta Prchalová (Česká protipirátská unie) a Miloš Šnytr (Úřad pro ochranu osobních údajů). Diskusi bude moderovat šéfredaktor Lupa.cz Patrick Zandl.
Tiskni
Sdílej:
Omezit autorska prava na dvacet let od vydani pro sireni a kopirovani a na 50 let pro modifikaci a odvozeni. A tech prvnich dvacet klidne chranit autorska dila vic.I těch 20/50 let je podle mě zbytečně moc. Možná pro komerční použití, ale i tam bych to ještě ořezal, a pro libovolné nekomerční použití bych viděl dobu ochrany tak na max. 5 let. Ale jinak souhlas.
Já si myslím, že automaticky by díla nemělo být chráněné vůbec a o ochranu by mělo být nutné zažádat.
Na nějákou dobu by to mělo být bezplatné (5 let od zveřejnění díla) a pak by toto prodlužování ochrany mělo zdražovat.. :)
Problém ale toho internetu je že nemáte možnost zjistit, které dílo komu doopravdy patří a jakou má licenci!
Kodloliv cokoliv může okopírovat a vydávat pod jakoukolvi licencí! Jediné jak se tomuto dá z mého pohledu zabránit je přísná cenzura.
A proti cenzuře jsem!
Nevím jak mnou zezačátku navrhovanou ochranu autorských děl vymáhat.. :)
Proti cenzuře protestovat budu.
Hudbu poslouchám na MusicJetu, ale ty hodně hlasité reklamy na lyže pro dámy při poslechu meditačních manther (které mají hlasitost výrazně nižší) mě začínají mírně iritovat a asi začnuraději poslouchat zase ticho (na to doufám ještě nikdo patent či autorský monopol nikdo nemá..).
A nebo si najdu hudbu jinde se svobodnou licencí (jamendo nebo jinde).
Nedědí, kdo se dopustil úmyslného trestného činu proti zůstaviteli, jeho manželu, dětem nebo rodičům anebo zavrženíhodného jednání proti projevu poslední vůle zůstavitelovy. Může však dědit, jestliže mu zůstavitel tento čin odpustil.§469 - Občanský zákoník
formálně přibrat nějakého 18 klučinuNebo naopak hitmana
Bude videozáznam?