Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Perl Foundation, nezisková organizace propagující a rozvíjející programovací jazyk Perl, obdržela sponzorský dar ve výši 100 000 dolarů. Tyto peníze by měly sloužit k dalšímu rozvoji jazyka Perl5 a k podpoře s ním souvisejících činností. Původcem daru je dobročinný fond craigslistu.
Tiskni
Sdílej:
if !podmínka příkaz;
můžu napsat příkaz unless podmínka;
což je někdy o hodně přehlednější a vlastně to lépe odpovídá lidskému stylu myšlení.
znas oba jazyky nebo jenom python a predpokladas ze je lepsi? protoze ja znam oba a myslim si ze napr na zpracovani textu (ale nejenom to) perl nema konkurenci...Řekl bych, že je potřeba znát všechny tři, ne? Třeba jenom fakt, že v Perlu 6 člověk konečně může pojmenovat parametry funkce, z něj pro mě osobně dělají úplně jiný jazyk. Který je pouze shodou okolností podobný Perlu 5. Pokud bych to měl shrnout, tak Perl5 má oproti zbytku tři hlavní výhody - byl první, CPAN (souvisí s bodem 1) a regulární výrazy. Výhoda Pythonu je v tom, že je to v podstatě spustitelný pseudokód a poměrně jednoduchý jazyk. Pro Perl6 momentálně nemám žádné přirovnání, protože zahrnuje snad každou myslitelnou i nemyslitelnou vlastnost, kterou by programovací jazyk měl obsahovat, tudíž moje mentální kapacita nejspíše není dost vysoká pro zvládnutí takového jazyka.
Pro Perl6 momentálně nemám žádné přirovnání, protože zahrnuje snad každou myslitelnou i nemyslitelnou vlastnost, kterou by programovací jazyk měl obsahovat,a ještě pár dalších
Btw. urban-legend, že perl je "write-only" jazyk, se koukám traduje do dnešních dnů. Stejně jsou to spolu s Pythonem a Ruby jen profláknutý imperativní dynamicý jazyky, tj. na jedno brdo
tw. urban-legend, že perl je "write-only" jazyk, se koukám traduje do dnešních dnů.Jn. Perl scripty nejsou jen +w, ale i +x :)