OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Christian Dywan – vývojář prohlížeče Midori – představil na svém blogu lehký e-mailový klient Postler ve verzi 0.1.0. Motem aplikace je: „Čtení pošty bez rozptýlení“. Tato GTK aplikace vyžaduje od uživatele minimum nastavení a má jednoduché rozhraní, které se snaží nepřekážet. Pro stahování e-mailů podporuje zatím pouze zabezpečený IMAP – funguje tedy i s GMailem.
Tiskni
Sdílej:
Pretoze takyto projekt ma hodnotu 0 (slovom NULA).Výborně, a jakou hodnotu pak mají tvé komentáře (moje neřeš, já nikomu nevyčítám, že tráví čas tak, jak sám uzná za vhodné), když ten projekt má nulu? Proč je nevěnuješ vylepšování kmailu, thunderbirdu a dalším (jestli neumíš programovat, je tam spousta další práce).
Kmail alebo Thunderbird zaostava o poriadny kus za OutlookomA zároveň Outlook zaostává v něčem za nimi :), záleží na úhlu pohledu :).
Kolko tu uz takych bolo. Prace ukonci o rok vo verzii 0.1.222.3. Kolko tu uz bolo takychto nezmyslom.S tímhle přístupem by nevznikl ani ten Thunderbird.
S. Jobs to uvadza ako priklad nevhodnosti OOS. Ale co s tym mozeme robit? Nic. Kazdy si moze programovoat co chce.Stevovi je hovno do toho, co kdo dělá ve volnym čase, i co kdo dělá v pracovním čase (samozřejmě kromě jeho zaměstnanců).
Svět ze samých pavlixů a můžeme s klidem odpovědět "už k ničemu".Ale noták... konvertoval jsem na IMAP už spoustu uživatelů, od těch domácích, s e-mailem na komunikaci s pár známými a přeposílání vtipů, až po firemní zákazníky. Nevím, co tou svou nejapnou poznámkou chceš naznačit. Můžeš zkusit použít nějaký skutečný argument :). POP3 je úspěšný pouze u těch, kteří IMAP neznají. IMAP je velmi úspěšný i u těch, kteří léta používali POP3 a ochotně přecházejí.