abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 26
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    24.6. 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1990 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Projekt Gentoo Seeds a problémy s ním

    Gentoo ohlásilo nový projekt Seeds, nebo-li něco na způsob stage4. Vznikl jako reakce na stížnosti, že konfigurace Gentoo i pro úplně běžná využití trvá příliš dlouho. Nápad se však setkal s negativní odezvou některých vývojářů (1 a 2). Má snad Gentoo problémy se svou správou?

    21.9.2006 12:40 | Luboš Doležel (Doli) | Zajímavý projekt


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    21.9.2006 14:25 Janik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Projekt Gentoo Seeds a problémy s ním
    Clovek aby sa bal, ze este aj z gentoo sa stane distro pre lamerov... co potom budem pouzivat... Na linuxe sa mi paci, ze kazdy si najde to co mu vyhovuje... a nie ze nakonec budu vsetky distra ako jedna...
    21.9.2006 14:56 Ctirad Feřtr | skóre: 43 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Projekt Gentoo Seeds a problémy s ním
    Proč pro lamery? Mít možnost stáhnout si nějakou stage4, kde by už byly X, nějaký desktop, www browser apod, rozbalit, zkonfit pár drobností a okamžitě začít používat, považuju za přínos. O žádnou pozitivní vlastnost této distribuce tím člověk nepřijde.
    David Watzke avatar 21.9.2006 15:11 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Projekt Gentoo Seeds a problémy s ním
    Jj, když to nijak nepoznamená ostatní vývoj, proč ne...

    Zároveň se obávám, že bude mít pak Gentoo opravdu každá lama a v diskusích se budou lidi ještě častěji ptát na věci, jako třeba co znamená tahle chybová hláška, ve který je mimo jiný i popsaný řešení...
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    21.9.2006 15:21 Jirka | skóre: 36
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Projekt Gentoo Seeds a problémy s ním
    Ale vzdyt Gentoo uz si muze nainstaloavt - s pomoci velmi podrobneho handbooku - kazda lama. Nekdy takto podrobny navod k instalaci nemaji ani tzv. "bfu distribuce".
    brk avatar 21.9.2006 16:21 brk | skóre: 29 | blog: broukoviny
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Projekt Gentoo Seeds a problémy s ním
    Ono se s tím instalátorem v podstatě nic nezměnilo, akorát se místo copy/paste z handbooku kliká next. Každý má stejně jiné požadavky a jiné železo, takže překopávání konfiguráků k obrazu svému stejně nikoho nemine.
    USE="-qt -kde"
    21.9.2006 17:34 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Projekt Gentoo Seeds a problémy s ním
    Pozdě… :-)
    22.9.2006 08:15 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Projekt Gentoo Seeds a problémy s ním
    Gentoo užmá skoro každá lama. Podívej se jak si ho navzájem doporučují nezkušení uživatelé jako nejnejnej distribuci, jak spousta lidí tvrdí, že když se chceš naučit linux tak si máš nainstalovat gentoo a podobně.
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    Luboš Doležel (Doli) avatar 21.9.2006 15:20 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Projekt Gentoo Seeds a problémy s ním
    Mně připadá, že podobný účel a funkci má mnoho jiných distribucí. Gentoo je svým způsobem "jiné" - proč se to snažit tlačit do toho největšího mainstreamu mezi Ubuntu, SUSE a podobné?
    NbS avatar 21.9.2006 16:00 NbS | skóre: 26 | blog: Linux jako Linux ... vsude je neco jako /etc | Prague
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Projekt Gentoo Seeds a problémy s ním
    Dotaz bych polozil opacne, a proc ne ? Jedna se o prirozenou genezi (at uz je to cokoli) ... drive se tv ovladala potenciometry, pozdeji tlacitky o neco pozdeji prisly dalkove ovladace a s nimi i universalni (tez pouzivam protoze nebudu mit 5 ovladacu vedle sebe) a v soucasne dobe nastupuje zabava pres internet (takove ty multi zulti ja nevim co jeste domaci centra) :)

    Na jednu stranu me taky schazi v Mandrive jeji "jednoduchost" z dob rady verzi 9.xx ale kdyz to funguje a clovek nepouziva klikatka tak je to vicemene stejne vsude (viz. v Slackwaru nez bych editoval nejakou blbost pres kde tak si taky sahnu do .conf)

    ps.: vsadim krk ze taky nepises na hlinene tabulky ale na papir ...
    Pan Bily byli bily strop, aby byl bily ... (Opravdu si myslite, ze je to spravne) ?
    21.9.2006 16:11 Janik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Projekt Gentoo Seeds a problémy s ním
    Akurat, nepovazujem Gentoo za zastarale... povazujem Gentoo za "ine"... To je tak isto, ako keby niekto povedal, ze papierove knihy su zastarale... sak eBook je praktickejsia. Niekomu vyhovuje to a niekomu vyhovuje zase ine. Mne vyhovuje Gentoo (a papierove knihy :-D )
    NbS avatar 21.9.2006 16:15 NbS | skóre: 26 | blog: Linux jako Linux ... vsude je neco jako /etc | Prague
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Projekt Gentoo Seeds a problémy s ním
    O zastaralem nepadlo ani slovo :) Sam taky radsi pouzivam "Zastaraly Slackware" a jsem nadrzenej na 11 :) jen povidam, ze je to proste vyvoj, ktery se chca nechca neda zastavit ...
    Pan Bily byli bily strop, aby byl bily ... (Opravdu si myslite, ze je to spravne) ?
    Luboš Doležel (Doli) avatar 21.9.2006 16:12 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Projekt Gentoo Seeds a problémy s ním
    Tohle ale není žádný přirozený vývoj.

    Tato distribuce takhle vznikla a v tom spočívá její výhoda. To můžu rovnou používat Debian.
    NbS avatar 21.9.2006 16:21 NbS | skóre: 26 | blog: Linux jako Linux ... vsude je neco jako /etc | Prague
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Projekt Gentoo Seeds a problémy s ním
    Kdyby slo pozastavit cas na dejme tomu 10 let, tak bych ti to zchuti pripomenul :) Je, to vyvoj, jako u vseho ... stari vyvojari odchazeji a jsou nahrazovani mladsimi a pochopitelne generacni rozpory a nazory muzeme pozorovat i zde, chci rict ze to co starej designer videl jako nejlepsi bile a hranate, ten mladej to vidi jako cerne a se zaoblenymi rohy ...

    a zadnou vyhodu nevidim, kompilovat si mohu programy na jakekoliv distribuci a rovnez vsechny ostatni lze konfigurovat samozrejme v shellu, takze gentoo neni nic zvlastniho a stejne tak na debianu slackwaru a nebo suse ...
    Pan Bily byli bily strop, aby byl bily ... (Opravdu si myslite, ze je to spravne) ?
    Luboš Doležel (Doli) avatar 21.9.2006 16:27 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Projekt Gentoo Seeds a problémy s ním
    Jenže Gentoo je spíše opačný vývoj. Gentoo vzniklo mezi ostatními binárními distribucemi jako snad jediná (výjma LFS), která se kompletně kompiluje.

    A já se vás tedy ptám: jaký význam má binární Gentoo?
    a zadnou vyhodu nevidim, kompilovat si mohu programy na jakekoliv distribuci
    Já je vidím, mně takový přístup plně vyhovuje. Protože vy výhody nevidíte, proto chcete distribuci "asimilovat"?
    Pavel Dobeš avatar 21.9.2006 17:36 Pavel Dobeš | skóre: 21 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Projekt Gentoo Seeds a problémy s ním
    A já se vás tedy ptám: jaký význam má binární Gentoo?
    Třeba že nebudu instalovat gentoo vikend a kus, ale nainstauji binarne a dam emerge -uaNv world a o nic neprijdu? Kdyz si upravim useflagy, tak se mi stejne prekompiluje vetsina balicku. Co je ale dulezite, v tu dobu jiz budu pouzivat fungujici system...

    PaD
    Windows? A kdo to ještě používá?
    22.9.2006 11:21 neurol23
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Projekt Gentoo Seeds a problémy s ním
    presne ;-)
    21.9.2006 20:51 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Projekt Gentoo Seeds a problémy s ním
    LAMP server/LAMP desktop pro vyvojare je "mainstream"? Image pro VMWare/XEN apod. jsou mainstream? :-) No, ja mam dojem ze tady asi nekdo nepochopil, o co jde a co je cilem...

    Temer doslovne prelozeni zpravy ze /. neni asi nejstastnejsi.
    21.9.2006 16:06 Janik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Projekt Gentoo Seeds a problémy s ním
    To ze tam bude taka moznost je super, urychlenie instalacie Gentoo... ale podla mna uz aj ten graficky instalator bol moc... Kazdu chvylu vidim na forach prispevky typu "Chcem si nahodit linux. Neviem ako to vyzera, ale kamos mi minule hovoril, ze gentoo je naj-super, tak chcem skusit ten. Lenze vlozim CD do mechaniky a tam iba cierna obraozvka z blikajucim kurzorom. Co robim zle?" A presne takychto ludi prilaka kazde zjednodusenie instalacie a ovladania. A to sa mi nepaci. Lebo ako bude ich pocet ako uzivatelov Gentoo rast, tak sa budu musiet vymyslat nove a nove zjednodusenia... Potom to bude vyzerat ako nemenovana distribucia pre lamy, kde je OS mudrejsi ako uzivatel.
    NbS avatar 21.9.2006 16:13 NbS | skóre: 26 | blog: Linux jako Linux ... vsude je neco jako /etc | Prague
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Projekt Gentoo Seeds a problémy s ním
    Ale tohle prece nevadi, at si to zkusi, kdyz jim zajem zustane tak uz od toho neodejdou a paklize jsou jen ovlivneni "jedna baba povidala ze je to nej" a aby mohli rict Ja pouzivam Linux, tak stejne rychle jako prisli zase odejdou :) Takze co se resi ? Jen se budou vice psat zkratky RTFM, man a podobne, protoze v soucasne dobe je dokumentace uz trochu moc (vubec si neztezuji, naopak :) a skoro vse se nekde resilo ...
    Pan Bily byli bily strop, aby byl bily ... (Opravdu si myslite, ze je to spravne) ?
    21.9.2006 17:29 pet
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Projekt Gentoo Seeds a problémy s ním
    Muj spusob instalace: rozbal stage-3 pro amd64, oprav si USE, vse potrebne prekompiluj a dokompiluj dalsi potrebne. Pak teprve jde system pouzivat.

    Se "stage-4" by to bylo podobne, pouze bych mohl zacit pouzivat system o neco drive, to je driv nez se dokompiluje.

    Tak v cem je problem?

    Založit nové vláknoNahoru


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.