Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Na blogu Raspberry Pi je představeno multimediální centrum Slice, jež je postaveno na Raspberry Pi Compute Module (zprávička). Podrobné informace o Slice na stránkách Kickstarteru, kde do 25. září běží kampaň Slice: A media player and more.
Tiskni
Sdílej:
Není bez zajímavosti, že např OpenElec má v konfiguráku volbu pro zadání DTS licenčního klíče.Kde? Nějaká dokumentace k tomu? Kdo ten licenční klíč prodává? Raspberry Pi FAQ - XBMC
Software DTS audio decode was initially problematic, but works quite well in recent builds. TrueHD audio is CPU intensive and may require overclocking.
################################################################################
# License keys to enable GPU hardware decoding for various codecs
# to obtain keys visit the shop at http://www.raspberrypi.com
################################################################################
# decode_MPG2=0x00000000
# decode_WVC1=0x00000000
# decode_DTS=0x00000000
# decode_DDP=0x00000000
Co vím, tak je ke koupení pouze MPG2 a WVC1.
Jediný problém co s tím mám je vy/zapínání. Prostě mi schází tlačítkoPokud ti nevadí, že budeš mít dvě tlačítka - jedno na zapnutí/reset a jedno na vypnutí - tak je to přece triviální.
No ono to XBMC nema ziadny super render na to svoje UI
minimalna podpora batchovania a o scenegrafe tam nikto ani nepocul
tolko gl callov co generuje ten ich render len tak clovek nazivo nevidi.
a chudak CPU v RPI nema ovladace ako nvidia/ati aby optimalizovalo renderovanie sceny v opengl
XBMC vie vsetko mozne, ale nic nevie poriadne bohuzial