Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Oracle, nový vlastník Solarisu, už ho nebude nabízet zdarma. Ke stažení bude pouze zkušební verze a po devadesáti dnech si uživatel bude muset koupit licenci. OpenSolaris zůstavá CDDL, ale podle Oracle v něm nebudou dostupné všechny funkce.
Tiskni
Sdílej:
/bin/sh
, ale jinak proti Solarisu nic nemám /bin/sh
něco jiného ? Třeba /bin/bash
nebo /bin/ksh
?
#!/bin/sh
se spusti vsude. Co vim, tak pouze na solarisu neni /bin/sh
POSIX kompatibilni.
Necekam, ze /bin/sh
bude zrovna bash. Netusil jsem, ze bash neni zcela POSIX kompatibilni, ale to co ocekavam, tak funguje. /bin/sh
na solarisu je ovsem tragicky (z duvodu zpetne kompatibility).
Abych byl kokretni nefunguje treba Parameter Expansion. Skripty jsou rychlejsi, pokud se nemusi na kazdou malickost volat externich programy.
Dalsi informace jsou zde. Pekny priklad, co taky nefunguje:
$ if ! false; then echo ok; fi !: not found
Spring teď hodně dělá do JSF, což je IMHO trochu škoda (horší komponentový webový framework neznám)Ja jsem doted sledoval JSF z povzdali, ale ted s prichodem dvojky se chystam se do toho trochu vic podivat.
pořád se na něm dá postavit celá rozsáhlá aplikace a z JEE technologií přímo nevyužít vůbec nic a nebo jenom Servlet API.Jeste aby ne
Pro běh samozřejmě Tomcat – velké aplikáče nedávají smysl.To jsem si taky myslel, dokud jsem nezacal vice delat s GlassFishem v3, resp. hlavne jeho Web Profile variantou (ktera je asi tak neco mezi kontejnerem a aplikacem). GF si sice vezme vyrazne vice pameti nez Tomcat a prvni start trva o dost dele (reload aplikace je svizny), ale taky ji vyuzije a dokaze pri spravne konfiguraci (omezeni vlaken, komprese) vykonove zadupat (rovnez tweakovany) Tomcat do zeme. Hral jsem si s tim dost dlouho a je mozne, ze jsem nektere veci prehledl nebo nepochytil, ale z meho pozorovani Tomcat proste moc neumi zachazet s HW prostredky. Automaticka podpora pro JPA je taky moc pekna (par radku v persistence.xml, registrace PU v deskriptoru a dva
jee:jndi-lookup
tagy v Spring kontextu, zadne JPA libs ve WEB-INF/lib).
Admin konzole je taky peknym bonusem, hlavne instalace updatu a pluginu (po ktere staci jen restartnout server). Je taky fajn, ze i kdyz muzu vsechno nakonfigurovat v XMLku, muzu stejne tak JDBC resourcy a JavaMail sessiony proste naklikat...
Dokumentace je pro GF take mnohem podrobnejsi nez pro Tomcat.
Pokud je slaby HW, celkem se mi osvedcil Jetty a chystam se taky pohrat si s Winstonem. Taky by me zajimalo co ma SpringSource s tim jejich nadopovanym Tomcatem, tak to musim omrknout Bral bys JRuby on Rails jako JEE?No pokud to bezi v nejakem JEE kontejneru, tak de fakto jo
ClassNotFoundException
na každém rohu z mého pohledu nijak zvlášť nezachraňuje. Nechci vidět, co vyleze z projektu Jigsaw a z příslušných JSRek.
Hype okolo Groovy a Ruby ti nijak necpu, ale na Javě jako jazyku se prostě neshodneme. Groovy je z tohohle pohledu naprostá bomba – velká většina javovského kódu je zároveň kódem v Groovy.