Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Špatná zpráva pro ty, kteří preferují Mozilla Suite před Firefoxem: Je dost možné, že ostrá Mozilla Suite 1.8 nikdy nevznikne. Někteří vývojáři začali diskutovat o možném forku, jiným situace vyhovuje.
Tiskni
Sdílej:
když používám jiný browser používající Gecko, musím kvůli němu mít nainstalovanou celou Mozilla SuiteMyslim, ze se pletes.Firefox je v tomto vyjímkou (protože obsahuje Gecko přímo v sobě), ale velmi špatnou vyjímkou, jelikož pokud se nepletu tak to jeho Gecko nemohou využívat (narozdíl od Gecka z Mozilla Suite) externí aplikace.
Silenstvi kolem Firefoxu jsem doted nepochopil.Na tom není co k chápání. Nikdo dopředu neví, jak bude která reklama fungovat, zda se ujme. Tak buďme rádi, že se Firefox jako maskot opensource pro neIT uživatele ujal, bůhví, kdy se to zase nějakému OSS podaří. Ale neměla by na této populatitě být bita Suita. Jakmile by se někde objevila snaha na této popularitě se svézt, dopadne to jako s M$ - budou se dodělávat dobře prodejné fíčurky, a za pár měsíců se zjistí, že máme totálně rozhrabané a nepoužitelné jádro. Pokud se vedle bude dál vyvíjet i "Popelka" Suite, bude odsud tlak na zachování stylu a koncepce.