Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Sun Microsystems chystá Open Media Stack, což je projekt zahrnující vývoj otevřeného videokodeku a multimediálního systému. V současnosti se používají proprietární systémy jako Flash nebo zpoplatněné specifikace jako H.264, a to se bude projekt snažit změnit. Více na Business Center.
Tiskni
Sdílej:
Což je naprosto stupidní argumentace, takhle budou moct "argumentovat" proti libovolnému open source kodeku.Ona je to ale pravda, alespoň pokud tomu správně rozumím. V Americe se běžně stává, že nějaká firma sedí na patentu, a jakmile vyjde nějaká příbuzná technologie, tahle firma ji zažaluje a vydyndá z ní nějaké peníze. Běžné komerční multimediální technologie jsou v tomhle ohledu už poměrně vyzkoušené. Sice se za ně třeba musí platit, ale tyhle poplatky můžou být ve srovnání s nějakým šíleným právním sporem poměrně snesitelné.
spousta open-source kodeků (z těch běžných téměř všechny), které používají patentované formáty.nepoužitelná pro prohlížeče, které jsou volně šiřitelné a mají cokoliv společného s USA, Japonskem, ...