Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Na adrese http://www.zegeniestudios.net/ldc/ se nachází test, který člověku pomůže vybrat tu jeho správnou distribuci. Zjevně mu nečiní problém úplný BFU i linuxový guru. Mě zvolil Arch, Slackware, Gentoo. Trefil se opravdu dobře. Test je v angličtině, ale zřejmě lze dodat jazykové balíčky, kdo se toho ujme?
Tiskni
Sdílej:
"Vyhrál" jsem Slacka a Gentoo. Tak je asi brzo zkusim, aspoň jedno z toho.
What is the primary use of this computer?* Server
Please select what best fits you* I prefer to use perfectly stable, thoroughly tested software
nabídl i ArchLinux a Gentoo
Failed these criteria:
Appropriate for more experienced users
Ale jo, docela to funguje, sice jsem váhal, jaký může být rozdíl mezi "Desktop / Home System" a "Home / Office Workstation", ale nakonec jsem otázkami prokličkoval správně k "OpenSuSE a Mandriva perfektní, Fedora s přimhouřením oka (kvůli KDE)". Tak holt zůstanu, co se dá dělat. Jen nevím, není to ostuda za jedenáct a půl roku jen dvě distribuce? :-)
P.S.: docela mne pobavil výběr jazyka na začátku. Dobrá rozcvičovací otázka na zahřátí…
Jen nevím, není to ostuda za jedenáct a půl roku jen dvě distribuce? :-)IMHO je ostuda spíš 5 distribucí za měsíc
P.S.: docela mne pobavil výběr jazyka na začátku. Dobrá rozcvičovací otázka na zahřátí…U toho jsem se taky zasmál