abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1976 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Tony Mobily: s Red Hat to půjde z kopce

    Tony Mobily ve svém článku píše, proč si myslí, že to s Red Hat půjde z kopce. Red Hat prý zanevřel na deskopové uživatele a mnoho administrátorů bude brzy stát před rozhodnutím: Red Hat Linux nebo Ubuntu Server?

    2.8.2006 16:21 | Luboš Doležel (Doli) | Zajímavý článek


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    2.8.2006 16:38 XXXX
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tony Mobily: s Red Hat to půjde z kopce
    Ze by zase nejaka PR kampan? Už tu mame firefox tak proc ne UBUNTU world! :-))) A potom bude ubuntu zažalováno od EU za to že používá nativně TOTEM! :-))))))
    2.8.2006 16:51 Martin Böhm | skóre: 17 | blog: Martinův stánek | Je mi to MFFUK
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tony Mobily: s Red Hat to půjde z kopce
    Co já vím, Ubuntu k Totemu nabízí zdroje i možnost ho odinstalovat a nainstalovat cokoli jiného (skoro cokoli, samozřejmě, třeba takový W. Media Player asi nepůjde zas tak lehko) ... to mi příjde jako dobré umlčení oné komise.
    5 z 0 přetečení bufferu doporučuje Korespondenční seminář z programování (pro středoškoláky programátory).
    2.8.2006 17:23 YYYY
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tony Mobily: s Red Hat to půjde z kopce
    videt, ze "vite" o cem mluvite... proc jen eu a ne i usa? a proc jen eu a ne i jizni korea? a proc totem, kdyz se da odinstalovat? nj, "nestranny" "odbornik" se pozna...
    2.8.2006 16:40 pzad | skóre: 30 | blog: pzad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tony Mobily: s Red Hat to půjde z kopce
    Nie AIXGL dielom redhat ? Zeby to bolo urcene pre server ?
    Mikos avatar 2.8.2006 19:03 Mikos | skóre: 34 | blog: Jaderný blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tony Mobily: s Red Hat to půjde z kopce
    AIXGL rozhodně dílem Red Hatu není, nic takového totiž neexistuje :-P

    XGL je dílem Novellu (tedy Novell to až přebral, původně je to zcela nezávislý projekt) a AIGLX je dílem Red Hatu.
    CETERUM CENSEO DRM ESSE DELENDAM Ostatně soudím, že DRM musí být zničeno!
    2.8.2006 20:45 pzad | skóre: 30 | blog: pzad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tony Mobily: s Red Hat to půjde z kopce
    Ale existuje (co takto pouzit google).
    2.8.2006 21:54 ---- | skóre: 23 | blog: -
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tony Mobily: s Red Hat to půjde z kopce
    Možné to je, ale určitě to nebude 1) od Red Hatu 2) nádstavba X serveru. Že?
    2.8.2006 23:30 helb | skóre: 9 | blog: helb | Kralovice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tony Mobily: s Red Hat to půjde z kopce

    AIGLX != AIXGL

    BTW, vaše patička je z 1984, že?

    Ovládání hlasem? cat /dev/dsp > /dev/hda1
    3.8.2006 10:21 ---- | skóre: 23 | blog: -
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tony Mobily: s Red Hat to půjde z kopce
    Co se vám nezdá? Vím o existenci AIGLX (uvedl jsem odkaz), a zároveň nepopírám existenci něčeho takového, jako je AIXGL:
    ...ale určitě to nebude 1) od Red Hatu 2) nádstavba X serveru...

    Ano, s patičkou je to trefa do černého.

    3.8.2006 18:46 helb | skóre: 9 | blog: helb | Kralovice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tony Mobily: s Red Hat to půjde z kopce
    No...že ten váš odkaz je na AIGLX a oni se dohadovali o existenci AIXGL, ne?
    Ovládání hlasem? cat /dev/dsp > /dev/hda1
    4.8.2006 11:31 ---- | skóre: 23 | blog: -
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tony Mobily: s Red Hat to půjde z kopce
    Pořád vás nechápu. Napsal jsem, že je klidně možné, že AIXGL existuje, ale zároveň jsem uvedl že to asi nebude AIGLX, o kterém si pisatel asi nesprávně myslí, že je.
    2.8.2006 20:46 pzad | skóre: 30 | blog: pzad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tony Mobily: s Red Hat to půjde z kopce
    Sorry, jedno pismenko na konci mi chyba.
    2.8.2006 18:55 bibri | skóre: 33 | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tony Mobily: s Red Hat to půjde z kopce
    Hmm, tak ja si to teda nemyslim ...
    2.8.2006 19:04 ---- | skóre: 23 | blog: -
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tony Mobily: s Red Hat to půjde z kopce
    Red Hat se jeví více jako inovátorem v oblasti desktopu, rozhodně potom více než Ubuntu. Namátkou jen uvedu služby Mugshot, AIGLX. Pracuje se také na novém artworku a Fedora je známá svým nasazováním co možná nejnovějších věci (Unicode, gcc 4, Xen). Co nového přináší Ubuntu? /uznávám přepracovanou logout nabídku, konečně pořádný artwork i se zvuky, či některé opatchované věci oproti originálu/ Pouze slepuje existující věci dohromady, ale musím uznat, že to dělá dobře :-)
    2.8.2006 19:09 ---- | skóre: 23 | blog: -
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tony Mobily: s Red Hat to půjde z kopce
    Nemohu si také ještě nevzpomenout např. na SELinux, s kterým přišla Feodra opět prvně. Ovšem současná přívětivost konfigurace Ubuntu chtivým adminům moc vyhovovat nebude, no.

    Mimochodem, kdesi na Ubuntu wiki jsem četl, že současné nástroje pro správu systému v Ubuntu jsou nevyhovující a jako východisko se tam navrhovalo něco ve stylu Red Hatu (system-config-*)

    2.8.2006 19:26 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tony Mobily: s Red Hat to půjde z kopce
    Nemohu si také ještě nevzpomenout např. na SELinux, s kterým přišla Feodra opět prvně.
    A pak uz tu katastrofalni chybu nikdy nikdo nezopakoval, jenom Fedora. :-D
    2.8.2006 19:30 ---- | skóre: 23 | blog: -
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tony Mobily: s Red Hat to půjde z kopce
    Vážně?. A co např. Novell se svým AppArmor, který je dokonce méně bezpečnější? Také nic?
    3.8.2006 00:01 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tony Mobily: s Red Hat to půjde z kopce
    Vazne je v Ubuntu defaultne zapnuty SELinux? Asi ne, co? On tam tak nejak neni vubec... To totiz muze na desktopu defaultne zapnout jenom magor nebo ten, kdo si z uzivatelu udela pokusne kraliky pro svoje enterprise distribuce.
    3.8.2006 10:18 ---- | skóre: 23 | blog: -
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tony Mobily: s Red Hat to půjde z kopce
    Ŕekl jsem snad, že je dafaultně zapnutý? Bavím se snad o tom co distribuce zahrnuje, lépe co chce zahrnout. Mimochodem, SELinux lze během instalace Fedory luxusním odškrtnutím políčka vypnout.
    3.8.2006 08:18 Miloš
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tony Mobily: s Red Hat to půjde z kopce

    No jestli bude někdo utíkat od RedHat, tak určitě né k Ubuntu, ale k SuSe nebo k Mandrivě.
    Ubuntu je dost jiné a lidi, kteří jsou ještě teď u RedHatu, tak je to buť proto, že jim vyhovuje nebo prototože se nechtějí učit nic nového.

    Osobně bych uvítal mírnější cenovou politiku od RH a to hlavně na desktopy.

    3.8.2006 11:15 Smazáno | skóre: 21 | blog: tezkorict
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tony Mobily: s Red Hat to půjde z kopce
    No...

    Jako sysadmin můžu říct, že RHEL budu moci opustit až budou třetí strany – HP, EMC, QLogic, Brocade, Oracle, Sun a podobní HW/SW distributoři – mít Ubuntu ve svých listech kompatibility. Do té doby jsou všechny podobné úvahy jen plácáním do vody.
    TomCat avatar 4.8.2006 21:48 TomCat | skóre: 11 | blog: Proti proudu | Praha-západ
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tony Mobily: s Red Hat to půjde z kopce
    Tak pod to se můžu jenom podepsat... Jsem zvědav, jestli se někdy alespoň trochu zmenší názorová a vědomostní propast mezi "garážisty" a "studenty" na jedné straně a těmi, kdo "musí doopravdy pracovat", na straně druhé... :-)
    Lazarus Long: Hloupost nelze vyléčit penězi, výchovou a dokonce ani zákony. (Robert Anson Heinlein - Dost času na lásku)

    Založit nové vláknoNahoru


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.