abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 26
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    24.6. 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1989 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Tux 500 - reklama na Linux na závodním voze

    Tux 500 je projekt, jehož cílem je nashromáždit dostatečné finance (350 000 dolarů) na to, aby při závodě Indianapolis 500 mohla být na závodním voze reklama na Linux. Do závodu zbývá měsíc, po deseti dnech se podařilo nasbírat něco přes 6000 dolarů.

    20.4.2007 18:13 | Luboš Doležel (Doli) | Zajímavý projekt


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    20.4.2007 18:31 tezkatlipoka | skóre: 35
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux 500 - reklama na Linux na závodním voze
    me to teda pripada jako hodne zbytecne vyhozene penize
    Vaše řeč budiž ano, ano, ne, ne. Co je nad to, je od ďábla.
    20.4.2007 18:34 lefti | skóre: 18 | blog: OneAndOnlyTrueBlog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux 500 - reklama na Linux na závodním voze
    No co aspon sranda ... ja jim dolarek poslal
    Luboš Doležel (Doli) avatar 20.4.2007 18:34 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux 500 - reklama na Linux na závodním voze
    Mám stejný názor - je to sice "cool", ale pochybuji, že tím něčeho dosáhnou.
    20.4.2007 18:39 Jan Grmela | skóre: 45 | blog: Kilo šťávy z lachtana | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux 500 - reklama na Linux na závodním voze
    +1

    Kdyby ty prachy vrazili radší vrazili do nějakého kernel hackera...
    20.4.2007 19:21 Robo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux 500 - reklama na Linux na závodním voze
    Ako tak pocitam, za mesiac 12000, t.j. 4 x 12000 = 48000. No, dufam, ze tie peniaze vyuziju lepsim sposobom kedze nato asi nenasetria.
    JiK avatar 20.4.2007 19:30 JiK | skóre: 13 | blog: Jirkoviny | Virginia
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux 500 - reklama na Linux na závodním voze
    nemaj ani 12, ani deset, na strance projektu je 'teplomer' a ukazuje neco jako 6200.
    Luboš Doležel (Doli) avatar 20.4.2007 19:33 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux 500 - reklama na Linux na závodním voze
    No ale WTF, tam bylo tak 12500, když jsem psal tu zprávičku. Tuneláři! :-D
    Luboš Doležel (Doli) avatar 20.4.2007 20:35 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux 500 - reklama na Linux na závodním voze
    Upravil jsem zprávičku na 6000, ale těch zbývajících 6000 asi šlo někomu do kapsy.
    21.4.2007 01:58 J.
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux 500 - reklama na Linux na závodním voze
    Teď už tam vidím 0$, to jsou zloději!
    JiK avatar 20.4.2007 19:29 JiK | skóre: 13 | blog: Jirkoviny | Virginia
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux 500 - reklama na Linux na závodním voze
    dneska se mi darilo na burze, tak jsem chtel prispet, jenze oni maj necely mesic do zavodu a z 350 tisic maj necelych 6200 dolaru. Podle mne to jsou vyhozene penize a vybrana castka by mohla stacit tak na nalepku na sedacce pod zadkem ridice. Radeji to poslu Wikipedii anebo Mozille, jsou uzitecnejsi nez cely Linux a jeho casto agresivni uzivatelske komunita. Byl jsem na Stallmanove prednasce a docela mne nastval, vyhrozoval, presvedcoval a strasil, jako nejaka ideopolicie nebo inkvizice.
    20.4.2007 19:40 anicka | blog: ze_zivota
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux 500 - reklama na Linux na závodním voze
    Byl jsem na Stallmanove prednasce a docela mne nastval, vyhrozoval, presvedcoval a strasil, jako nejaka ideopolicie nebo inkvizice.

    Srovnavat komunitu kolem Linuxu se Stallmanem je ponekud mimo :-( Kernelovi vyvojari maji velmi odlisne a mnohem zdravejsi nazory nez Stallman.
    ^D
    JiK avatar 20.4.2007 19:44 JiK | skóre: 13 | blog: Jirkoviny | Virginia
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux 500 - reklama na Linux na závodním voze
    Trochu si mne uklidnila. Trochu. :-)
    Marek Bernát avatar 20.4.2007 22:13 Marek Bernát | skóre: 17 | blog: Arcadia
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux 500 - reklama na Linux na závodním voze
    Presne tak. Stallman má vlastné jadro. Teda bude mať. Raz. Možno. No tak dobre, nebude. Asi je z toho zúfalý a tak straší ľudí na prednáškach :-)
    physics.stackexchange.com -- Q&A stránky o fyzike v štýle StackOverflow.
    20.4.2007 22:22 finn | skóre: 43 | blog: finnlandia | 49° 44´/13° 22´
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux 500 - reklama na Linux na závodním voze
    Myslíš Emacs? ;-)
    Užívej dne – možná je tvůj poslední.
    Marek Bernát avatar 21.4.2007 00:03 Marek Bernát | skóre: 17 | blog: Arcadia
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux 500 - reklama na Linux na závodním voze
    EMACS je nedokončené jadro? Ja neviem. Myslíš?
    physics.stackexchange.com -- Q&A stránky o fyzike v štýle StackOverflow.
    DjAARA avatar 21.4.2007 00:14 DjAARA | skóre: 32 | Praha|Náklo|Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux 500 - reklama na Linux na závodním voze
    __HURD__?
    otula avatar 21.4.2007 09:45 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux 500 - reklama na Linux na závodním voze

    No, musím se Finna zastat - rozhodně mi jeho dotaz nepřišel totiž míněný vážně. A přestože se pojistil emotikonem, zůstal nepochopen

    to finn: nic si z toho nedělej, mé poznámky také občas okolí nepochopí ;-)

    Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
    Marek Bernát avatar 21.4.2007 10:46 Marek Bernát | skóre: 17 | blog: Arcadia
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux 500 - reklama na Linux na závodním voze
    Ja som to pochopil. Lenže tých náražiek sa EMACS mám už dávno plné zuby. Len málo vecí mi pripadá trápnejších. Ale v podstate máte pravdu, tomuto štýlu humoru holdujú len tí, ktorí o tom nič nevedia (ako som sa už nespočetne veľa krát presvedčil. Nikto, kto EMACS aspoň chvíľu používal podobné hlúposti nehovorí), takže to môžete brať tak, že ho nechápem. A som rád, že nie.
    physics.stackexchange.com -- Q&A stránky o fyzike v štýle StackOverflow.
    Marek Bernát avatar 21.4.2007 10:47 Marek Bernát | skóre: 17 | blog: Arcadia
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux 500 - reklama na Linux na závodním voze
    s#sa EMACS#na EMACS#
    physics.stackexchange.com -- Q&A stránky o fyzike v štýle StackOverflow.
    21.4.2007 12:35 Jirka | skóre: 36
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux 500 - reklama na Linux na závodním voze
    Já jsem ho chvíli používal a nepochopil.

    Ale zaráží mně, že tu moralizujete a šíříte jak jste nad věcí a pak spadnete (nebo ho spíš vyvoláte v reakci na neškodný vtípek) do flamu o emacsu.
    Marek Bernát avatar 21.4.2007 14:52 Marek Bernát | skóre: 17 | blog: Arcadia
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux 500 - reklama na Linux na závodním voze
    Vy tu vidíte flame? Ja teda nie. Nechápem, o čom rozprávate. Len som vysvetľoval svoje hľadisko na vec a to, že som „vtip“ o EMACSe pochopil.
    physics.stackexchange.com -- Q&A stránky o fyzike v štýle StackOverflow.
    belisarivs avatar 20.4.2007 20:15 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux 500 - reklama na Linux na závodním voze
    Tak se mrknete na diskuse na zive a podobnych platcich. Pak si muzeme na tema, jestli jsou agresivnejsi Windowsaci nebo Linuxaci, popovidat.
    IRC is just multiplayer notepad.
    20.4.2007 23:18 Láďa | skóre: 9
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux 500 - reklama na Linux na závodním voze
    Na živě prudí Astor, ale to už je takový místní colorit, kdo ho zná, ho nebere vážně, jenom nováčci se semtam chytí. Ale musím říct, že Linuxová komunita je opravdu na svojí velikost dost uřvaná :-( Možná právě protože je to ta komunita, uživatelů Windows je tolik, že asi nemají potřebu nějakou komunitu tvořit :-)
    belisarivs avatar 21.4.2007 00:07 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux 500 - reklama na Linux na závodním voze
    A co novinky.cz?
    IRC is just multiplayer notepad.
    21.4.2007 12:44 Jirka | skóre: 36
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux 500 - reklama na Linux na závodním voze
    Nechápu co tvrdíte o komunitě kolem Linuxu. Já jsem se jednou na zive.cz tak vztekl u jedné recenze na SUSE Linux (autor a diskutující byli mimo a bez znalostí, přesto jim to nezabránilo tyto bludy šířit dál), že jsem ho smazal ze své RSS čtečky a od té doby jsem tam nebyl. Proč? Kvůli uřvané a nenávistné "komunitě" uživatelů windows. Nejraději by všechny ostříhali podle kastrolu a donutili k užívání software, který ten jeden jednotlivec považuje za nejlepší (často posouzeno podle ceny a zvuku značky). Tady se tak maximálně flamuje o distribuci, ale to už patří ke koloritu.
    belisarivs avatar 21.4.2007 17:06 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux 500 - reklama na Linux na závodním voze
    Souhlas. Je dobre prianat si vlastni chyby a uvedomit si, ze komunita kolem Linuxu neni dokonala. Nicmene jsem skalopevne presvedcen o tom, ze Windowsaci byvaji casto jeste vetsi paka.
    IRC is just multiplayer notepad.
    Marek Bernát avatar 21.4.2007 17:37 Marek Bernát | skóre: 17 | blog: Arcadia
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux 500 - reklama na Linux na závodním voze
    No neviem. Na zive.cz nechodím, ale to čo sa v poslednej dobe deje na abclinuxu sa mi veľmi nepáčí. Zrejme to súvisí s tým, že linux sa stáva populárnejším a tak je tu ďaleko viac blbých ľudí ako bývalo. Čo je jeden z dôvodov, prečo sa mi popularizácia livuxu veľmi nepozdáva. Na druhej strane, nie som si istý, či sa práve tí ľudia (v podstate ešte windowsáci) dajú označiť za súčasť linuxovej komunity.
    physics.stackexchange.com -- Q&A stránky o fyzike v štýle StackOverflow.
    21.4.2007 17:52 Jirka | skóre: 36
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux 500 - reklama na Linux na závodním voze
    Navrhuji zavedení členské legitimace pro zasloužilé uživatele GNU/Linuxu. :-)
    Marek Bernát avatar 21.4.2007 18:15 Marek Bernát | skóre: 17 | blog: Arcadia
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux 500 - reklama na Linux na závodním voze
    Nom a keďže nám už zaviedli skóre, tak by sa dalo aj jednoducho rozhodnúť, kto by ju dostal. Povedzme 100 by stačilo :-)
    physics.stackexchange.com -- Q&A stránky o fyzike v štýle StackOverflow.
    21.4.2007 18:32 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux 500 - reklama na Linux na závodním voze
    Takže by se tam Robert pěkných pár let nudil sám? :-)
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    21.4.2007 19:16 Jirka | skóre: 36
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux 500 - reklama na Linux na závodním voze
    Ale ještě tam není. :-]
    22.4.2007 03:14 Michal Ludvig | skóre: 16
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux 500 - reklama na Linux na závodním voze
    Na jaky burze hrajes?
    JiK avatar 22.4.2007 18:06 JiK | skóre: 13 | blog: Jirkoviny | Virginia
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux 500 - reklama na Linux na závodním voze
    na tom, co mi cesky broker nabizi, to znamena NYSE a NASDAQ, pro derivaty pak evropske trhy. na SPAD nemam ani prachy ani odvahu, takze z ceskych jen KOBOS.
    22.4.2007 13:22 Pst
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux 500 - reklama na Linux na závodním voze
    Koukam, ze nam tu roste dalsi Lulan, tentokrat zcela virtualni.
    NbS avatar 21.4.2007 13:52 NbS | skóre: 26 | blog: Linux jako Linux ... vsude je neco jako /etc | Prague
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tux 500 - reklama na Linux na závodním voze
    njn, ale kdyby to dali radeji na billboardy, bylo by to uzitecnejsi ... prece jenom na zavod clovek cuci jednou, ale na xichy v reklamach, billboardech se kouka i nejaky ten mesic a je to v porovnani se zavody smesna cena ...
    Pan Bily byli bily strop, aby byl bily ... (Opravdu si myslite, ze je to spravne) ?

    Založit nové vláknoNahoru


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.