plwm je nový, poměrně minimalistický správce oken pro X11. Podporuje dynamické dláždění okny, plochy, pravidla pro okna atd. Zvláštností je, že je napsaný v logickém programovacím jazyce Prolog. Používá implementaci SWI-Prolog.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Sean Heelan se na svém blogu rozepsal o tom, jak pomocí OpenAI o3 nalezl vzdálenou zranitelnost nultého dne CVE-2025-37899 v Linuxu v implementaci SMB.
Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
OSnews hlásí, že Ubuntu 10.04 začlenilo podporu iPhone a iPod Touch "out-of-the-box". Přístroj je díky GVFS a libiphone automaticky rozpoznán, připojen a obsah telefonu/přehrávače jde procházet ve správci souborů Nautilus či v přehrávači Rhythmbox.
Tiskni
Sdílej:
He also says it works on Fedora 13 and it will probably work with most distributions upcoming releases.nejedná se o vlastnost ubuntu, ale vlastnost balíků a není nic neobvyklé, že nové verze distribucí obsahují nové verze knihoven zprávička by tedy měla znít spíš "Nové balík1 a balík2 přináší komunikaci s iPhone a iPod"
Četl jsem to. Jenže pokud vím, tak ještě nevyšla žádná další (před)verze jiné distribuce, kde by to již fungovalo. A proto je myslím úplně v pořádku nezmínit ve zprávičce pouze knihovny, nýbrž i první distro, kde někdo ověřil funkčnost. Proto jsem také nenapsal "Ubuntu", ale "Ubuntu 10.04". Připadá mi z toho jasné, že tím nedávám zásluhu týmu Ubuntu za nic jiného, než za to, že byli první, kdo integraci těchto knihoven, které to umožňují, nabídl.He also says it works on Fedora 13 and it will probably work with most distributions upcoming releases.nejedná se o vlastnost ubuntu, ale vlastnost balíků a není nic neobvyklé, že nové verze distribucí obsahují nové verze knihoven
jen UbuntuNic takového jsem do zprávičky nenapsal.
Nehlede na to ze mp3 jsem si od nekoho kopiroval za posledni 3 roky asi 1x.To je presne ono cemu jsem sklebil. Ja to nepotrebuju tak vy taky ne. A jeste se s vama budu hadat, jak je super, ze to nekter veci neumi. Neni nic spatneho na tom, ze ma Apple promaknuty system store - knihovna na pocitaci - koncove zarizeni. Ale prece nam nemuzete mit za zle, ze bychom radi i jinou funkcionalitu nez vyrobce ve sve blahovuli zpristupnil, zvlast kdyz to neni vodotrysk, ale jen prachobycejne mass storage. Mozna jsem geek a mam rad veci po svem, ale staci se podivat na moji pritelkyni vidim, ze jsou i ne-geeci kteri by radi veci jinak nez Apple nalikoval. Chce poslouchat hudbu kterou koupila na CD. Grabne CD na sitovej disk a nej pak pristupuje z windows, linuxu a macu. Nechce si spravovat knihovnu, chce si jen CD pretahnout do prehravace. I ten mizernej samsung jsem musel flashnout aby to umel, ale korejci alespon zpristupni firmware.