Fedora Magazine představil projekt Fedora Kinoite aneb Fedoru Silverblue s prostředím KDE Plasma. Fedora Silverblue je neměnný systém s atomickými aktualizacemi, tj. základní systém je distribuován jako celek, s prostředím GNOME.
Projekty Elasticsearch a Kibana, doposud distribuované pod licencí Apache 2.0, přejdou na duální licencování pod Server-Side Public License (původně používanou pro MongoDB a neschválenou jako open-source organizací OSI) a vlastní source-available licencí. Změna vejde v platnost počínaje vydáním 7.11.
Na Humble Bundle lze do neděle 17. ledna do 19:00 získat zdarma počítačovou hru Bomber Crew (YouTube, Wikipedie) běžící také v Linuxu.
Minimalistická linuxová distribuce Alpine byla vydána v nové stabilní řadě 3.13. Novinkou jsou např. oficiální obrazy v cloudu (AWS EC2), vylepšené síťové nástroje nebo podpora PHP 8.0.
Uživatelé Admineru verze 3.7.1 a starších mohli být 29. a 30. prosince napadeni. Útočníkovi se podařilo do souboru jush.js, který se do této verze ještě stahoval z adminer.org, vložit kód, který mu odesílal přihlašovací údaje. Pokud jste v tomto čase tuto více než 7 let starou verzi Admineru používali, tak změňte hesla databází, ke kterým jste se přihlašovali. Novější verze ovlivněné nejsou.
Ernie Smith píše o historii populárních routerů Linksys WRT54G, jejichž software byl založený na Linuxu, a proto posléze díky GNU GPL uvolněn jako open source, což vedlo k vývoji alternativního softwaru jako DD-WRT či OpenWrt a řadě dalších využití.
Po roce vývoje od vydání verze 5.0 a více než 8 300 změnách byla vydána nová stabilní verze 6.0 softwaru, který vytváří aplikační rozhraní umožňující chod aplikací pro Microsoft Windows také pod GNU/Linuxem, Wine (Wikipedie). Z novinek lze zdůraznit core moduly ve formátu PE, Vulkan backend pro WineD3D, podporu DirectShow a Media Foundation nebo redesign textové konzole. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Guido Günther z Purism napsal článek Phosh Overview o uživatelském prostředí pro mobilní systémy Phosh. Přehledově popisuje co jednotlivé komponenty dělají a jak jsou propojeny.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.5 a následně 1.9.5p1. Řešeny jsou mimo jiné dvě bezpečnostní chyby (CVE-2021-23239 a CVE-2021-23240).
Byl spuštěn proces zmrazování Debianu 11 s kódovým jménem Bullseye.
Nadace pro svobodný software (FSF) udělila certifikát Respects Your Freedom (RYF, Respektuje vaši svobodu) USB WiFi adaptéru Tehnoetic TET-N150. WiFi adaptér TET-N150 je pátým zařízením, jež obdrželo certifikaci RYF. Prvním zařízením byla 3D tiskárna LulzBot AO-100. Druhým zařízením byl USB WiFi adaptér TPE-N150USB. Třetím zařízením byl notebook Gluglug X60 a čtvrtým 3D tiskárna LulzBot TAZ 3. Značku RYF lze udělit hardwaru, nad kterým má jeho majitel kontrolu a je respektována jeho svoboda a soukromí.
Tiskni
Sdílej:
Nehovoriac o tom, ze podobne USB smejdy (akurat s Ralinkom alebo RealTekom) sa predavaju na eBay pod $3. Vratane postovneho.No, tak ono vzhledem ke "spolehlivosti" a "rychlosti" to za víc než za poštovné nestojí.
Tehnoetic TET-N150 is our own branding for the Unex DNUA-93F, with a guarantee that the TET-N150 version ships with the Atheros AR9271 chipset that uses free software drivers and firmware; we can make no guarantees that other versions of the DNUA-93F will ship with the same chipset.
Hehehe, ftipné...
Čím víc výrobců/prodejců se k téhle iniciativě přihlásí, tím líp
Co je na tom vtipne?
No, že to tam vůbec píšou...
To bych považoval spíš za úspěch a dobrou věc – lepší, než všechno vyhodit a vyrábět to znova. Když je to funkční a výrobce na to dá záruku, tak proč ne?
zrovna u tohodle modelu nefungují žádné dostupné patche na odstranění :(Evidentně to už někdo udělal.