Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Komiks na ITBiz.cz si tropí žerty z linuxového desktopu: Všechno jde... jen je občas potřeba trochu konfigurovat, trochu kompilovat, trochu toho a trocho tamtoho a už to bude.
Tiskni
Sdílej:
No on si kazdy mysli ze da CD do mechaniky, jednim kliknutim se vse nainstaluje, jednim kliknutim vse nastavi a je hotovo.Přesně tak, a ono to je ještě rychlejší, mě v Linuxu vše funguje hned po instalaci, dokonce nemusím nikam klikat a nic instalovat (vyjma aplikací samozřejmě).
V případě netinstalu jeden restart.
Já jsem teda celý systém z CD (dvd) instaloval naposled tak před dvouma rokama, jinak vždy jen netinstall
S instalaci win xp to clovek fakt zazil a stale jeste ma moznost zazit stredovek.
S win 7 je to vsak uplne jina. To se da srovnat s vetsinou modernich dister.
Samotny instalacni program win 7 je sic oproti pruvodci instalaci u SUSE pouha smesna hracka, ale zas se predpoklada ze win 7 bude instalit kdekdo tak proc to komplikovat.
Podpora zakladniho HW je v dnesni dobe jiz srovnatelna a bezproblemova.
Díky za shrnutí, tohle chybělo...
Mimochodem, 600MB ram ? To se mi zdá jako vtip, teď mám zabráno 270MB ram, z toho 50MB si bere chrome (ium), 80MB amarok a ostatní si rozdělí samotný systém, wm a nějaký kdeinit. Když si vezmu že na archu mám momentálně spuštěnou hudbu, grafiku, wifi manažer, několik mých skritpů na kontrolu serveru + nějaký pomocný aplikace pro KDE programy a mám využito více než 2x méně než semičky po startu, zdá se mi to docela nepoměr...
Ví někdo kolik zabírají takové ty nenažraná distra? Čistě pro zajímavost
Mimochodem, mě od výběru archu v grubu po naběhnutí textového přihlášení uděhne cca 12 sekund, do grafiky to trvá nějaké 2 sekundy. Ale né že by to bylo nějak úžasné, protože uspávám (<1 sekunda potřebná pro zapnutí).
Však to ti neoponuji, jen mi přijde dost zvláštní že mě komplet arch se všema aplikacema žere 2x méně RAMky než čistý win 7
<kernel core> : hrtimer_start_range_ns (tick_sched_timer)
), takže s tím se asi moc dělat nedá (leda si kompilovat jádro a zkoušet různé obskurní parametry, to teda dělat nebudu - samozřejmě kdo na to má čas a chuť tak super, ostatní si radši nainstalují Win7...:)).
Běží v tom Archu normální GNOME nebo KDE, nebo něco lehčího? On samotný start systému zas tak dlouhý není, ale z přihlašovací obrazovky ve Fedoře k plně naběhlému GNOME, i když nepočítám gnome-do, je to přes 20 s.
Win7 spotřebovává po startu asi 600 MB RAMTy vole, to je vtip?
A nejsi náhodou moc hrr? To ti nestačí, že už není potřeba rebootovat kvůli změně IP adresy? :-)
Náhodou, Windows umějí i věci, které jsou nad možnosti mého chápání, přestože si neskromně myslím, že se ve fungování linxového síťového subsystému orientuji docela dobře. Třeba nastavit víc default rout, aniž by se nějak specifikovala priorita nebo jiným způsobem určilo, která z nich se má vlastně pro které pakety použít. Bohužel jsem ale zatím nenarazil na nikoho, kdo by tušil, k čemu je to dobré nebo aspoň jak to funguje…
Třeba nastavit víc default rout, aniž by se nějak specifikovala priorita nebo jiným způsobem určilo, která z nich se má vlastně pro které pakety použít. Bohužel jsem ale zatím nenarazil na nikoho, kdo by tušil, k čemu je to dobré nebo aspoň jak to funguje…Nevím jak na Widlích, ale normálně se to používá k Equal Cost Multi-Path (ECMP) routingu což je forma load balancingu. Sám to používám.
while true; do xdotool mousemove_relative 10 0; xdotool mousemove_relative -10 0; sleep 300; doneDvě minuty? Byl to asi nějaký pomalý linuxák…