Upozornění pro uživatele Asahi Linuxu: Neaktualizujte macOS na verzi 27 Golden Gate! Apple změnil detekci spouštěcích oddílů. Po aktualizaci oddíl s Asahi Linuxem nevidí. Snad je to jenom chyba.
Na webu konference Den IPv6, která se konala 4. června v Národní technické knihovně v pražských Dejvicích, jsou nyní k dispozici všechny prezentace (v PDF) a jejich videozáznamy. Organizátory konference byly i letos sdružení CESNET, CZ.NIC a NIX.CZ.
Byla vydána nová verze 9.1.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Vypíchnout lze vylepšené vyhledávání nebo podporu Pixel Motion Photos. Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Přihlaste svou přednášku na další ročník konference LinuxDays, který proběhne 3. a 4. října na FIT ČVUT v pražských Dejvicích. Příjem témat poběží do konce prázdnin, pak proběhne veřejné hlasování a následně sestavení programu.
Byla vydána nová verze 2.4.68 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 13 zranitelností.
Apple na své vývojářské konferenci WWDC26 (Worldwide Developers Conference, keynote) představil řadu novinek. Vypíchnout lze novou generaci Apple Intelligence a zbrusu novou Siri, která dostala název Siri AI. Kvůli Aktu o digitálních trzích (DMA) však funkce Siri AI nebudou v systémech iOS 27 a iPadOS 27 k dispozici uživatelům v Evropské unii.
Byla vydána nová verze 1.18.0 distribučního frameworku Flatpak (Wikipedie), tj. technologie umožňující distribuovat aplikace v podobě jednoho instalačního souboru na různé linuxové distribuce a jejich různá vydání. Přehled novinek na GitHubu. Vypíchnout lze podporu rozhraní /dev/kfd pro výpočty na kartách AMD (AMDKFD).
aMule (Wikipedie), tj. multiplatformní klient pro peer-to-peer sdílení souborů pro sítě eD2k and Kademlia, byl po více než pěti letech od vydání poslední verze 2.3.3, vydán v nové major verzi 3.0.0 (GitHub). S novou webovou stránkou a dokumentací.
Byly vyhlášeni vítězové a zveřejněny vítězné zdrojové kódy (YouTube, GitHub) již 29. ročníku soutěže International Obfuscated C Code Contest (IOCCC), tj. soutěže o nejnepřehlednější (nejobfuskovanější) zdrojový kód v jazyce C.
Evropská komise předložila evropský balíček pro technologickou suverenitu, tedy soubor opatření, která mají posílit kapacity EU v oblasti polovodičů, umělé inteligence, cloudu a open source. To Evropě pomůže stát se lídrem v oblasti umělé inteligence, posílit její digitální autonomii a vytvářet podmínky pro udržitelnější digitální budoucnost.
Vyšla nová verze 0.1.99.2 (0.2.0-beta2) OpenGL kompozitního správce oken Beryl. Mezi novinky patří kompletně přepsaný (nyní přehlednější) program beryl-settings, nový thumbnail plugin (zobrazující náhledy oken při přejetí myší v panelu), plugin umožňující sdružovat okna do skupin s taby, přepsán byl trailfocus plugin (nyní je stabilnější a rychlejší). Více viz blogpost This Month in Beryl, kde se dočtete i podrobnosti o hacknutí stránek Berylu jedním z členů komunity okolo konkurenčního Compizu.
Tiskni
Sdílej:
Nevíte o tom někdo? Jestli je někde už patch, nebo tak?
Nicméně, omezovat se způsobem, který jsi právě navrhl, by byla hloupost i s jedním X serverem
Btw, terminál s taby používám už snad rok (yakuake a předtím chvíli kuake).
Nicméně, omezovat se způsobem, který jsi právě navrhl, by byla hloupost i s jedním X serveremV čem tě to omezuje? Když potřebuješ, aby to přežilo restart X, tak použiješ screen a je to.
!!! ERROR: x11-wm/emerald-0.1.99.2 failed.
Call stack:
ebuild.sh, line 1546: Called dyn_compile
ebuild.sh, line 937: Called src_compile
ebuild.sh, line 1255: Called gnome2_src_compile
gnome2.eclass, line 71: Called die
!!! compile failure
!!! If you need support, post the topmost build error, and the call stack if relevant.
!!! This ebuild is from an overlay: '/usr/portage/local/layman/xeffects'
Netusite nekdo cim by to mohlo byt? diky
make[2]: *** No rule to make target `en.gmo', needed by `all-yes'. Stop.A konec... :(
btw. vim, ze to sem tak uplne nepatri, ale stejne se zeptam (snad me nikdo neukamenuje)
na desktopu jsem na linux presel pred pomerne nedavnou dobou a doted se mi nepodarilo najit FTP klienta ekvivalentniho FlashFXP - hlavni problem je, ze vetsina nepodporuje SSL/TLS coz potrebuju
Skutecne neexistuje poradny FTP klient podporujici SSL/TLS a vyrovna se flashfxp ? -> pouzivam momentalne kasablancu, ale to je spis parodie na flashfxp :/ Nepodporuje ani pozastaveni downloadu :(
diky za napady
je to nejaka mala chyba v prislusnem makefile, a uz je snad i opravena, ale rekl bych ze zatim jenom v CVS.
Velice dekuji, to by me nenapadlo