Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Ubuntu uvolnilo novou LTS verzi 12.04, ke stažení standardně na Ubuntu.com. Včera tam ale bylo poněkud narváno, takže je asi lepší stáhnout si to z některého zrcadla v ČR.
Tiskni
Sdílej:
U Lubuntu nebolo až tak narváno
xrandr
nepomáha. Aby nebolo jednoduché tak na inom PC s inou grafikou Nvidia MX440 ubuntu nabehne, len s tým rozdielom, že to ide tragicky pomaly. Na FX5200 pomohol parameter nomodeset.
Podobný problém bol aj s 10.10 verziou.
Ale prečo to nerobí na FULLHD monitore ?
A poviem ti, pre väčšinu ľudí si nepodstatný ty, a tiež to tu nerozoberáme...Hehe, hezky řečeno
alsamixer
volbou Auto-Mut
?
Pomalý start (Ubuntu 10.04 mi na SSD startovalo 3x rychleji)3× rychleji? Na bývalém desktopu jsem pár distribucí vystřídal a rychlost startu byla u všech velmi podobná. Stejně tak na testovacím notebooku. Na novém desktopu už má místo jenom CentOS (nebo jiný derivát RHEL, kdyby náhodou...
Ne úplně vhodný výběr SW (malý výběrKdyž se zamyslím nad cílovou skupinou RHEL, tak ho (na desktopu) vidím spíš jako stabilní základy pro specializované aplikace třetích stran.
před časem jen čisté OpenOffice bez možnosti uložit docxCo ti brání použít RPMka z libreoffice.org?
Špatná HW podpora (možná jen smůla, ale dokonce proprietární ATI ovladače fungovali správně všude, kromě RHELu)http://www.redhat.com/rhel/compatibility/hardware/.
Proti Synapticsu, Software Centru či YAST2 špatný balíčkovací frontend (ale prý v Scientific linuxu dávají nějaký lepší?)V konzoli jsou rozdíly mezi jednotlivými distribucemi IMHO minimální. Z grafických nadstaveb mě neoslovila žádná. Ale proti gustu, žádný dišputát.
Updaty kernelu jsou agresivní (hodně se toho do něj backportuje)A jim zbývá, když drží po celou dobu životnosti (13 let) jednu verzi jádra? Pokud chceš novější, sáhni po kernel-ml.
Jinak samozřejmě když ti debianovský systém vyhovuje tak nic neřeš.Však nic neřeším, odpovídal jsem na doporučení, které se mi dostalo.
No jo, ale kritizuješ takovým tím způsobem typu "bla bla bez argumentů".Protože nemám náladu se pouštět do flamu, jen jsem uváděl osobní důvody, proč dávám přednost .deb.
jen jsem uváděl osobní důvody, proč dávám přednost .deb.Ne, neuvedl jsi ani jeden =)
ackoliv to je duvod hoden idiotaTahle myšlenka si zaslouží rozvést. To jako že lidé kteří používají subjektivní argumenty, když se jich někdo na něco ptá jsou idioti? Proč?
presto jsi ho neuvedlMé dva osobní důvody, které jsem už uvedl v příspěvku číslo 35:
Zapojím se do diskuse.
Víc jasněji uvést osobní důvody už snad nejde.
Omyl
Tehdy jsem se rpm hrabal ve vnitřnostech z pythonu a to co jsem viděl mě přesvědčilo, že nic takového používat nechci.
Ano, všichni pochopili, že nemáš rpm rád (já taky ne). Ale stále jsi neřekl jedinou věc, která se ti na něm nelíbí. Tohle se z tebe vain snaží celou dobu dostat.
Ale stále jsi neřekl jedinou věc, která se ti na něm nelíbí. Tohle se z tebe vain snaží celou dobu dostat.Protože se nehodlám hádat o něčem, co je mi ukradené. Jsou to už skoro tři roky, takže to fakt nehodlám tahat z paměťi, dohledávat v archivu souborů a vracet se k tomu. Je to prostě můj osobní důvod, který nikomu necpu.
To jako že lidé kteří používají subjektivní argumenty, když se jich někdo na něco ptá jsou idioti? Proč?Ne, to jako že lidé, kteří používají nesmyslné argumenty a s věcí nijak nesouvisející, jsou idioti. Myslím, že se jim dnes i říká trollové
Víc jasněji uvést osobní důvody už snad nejde.Stále jsi neřekl ani jeden, to že jsi se "hrabal ve vnitřnostech" a to, že jsi tam "něco" viděl prostě není objektivní ani subjektivní důvod něco nepoužívat. Řekni co jsi tam viděl (a prosím tě, neříkej "bordel") a dám ti pokoj =)
Ne, to jako že lidé, kteří používají nesmyslné argumenty a s věcí nijak nesouvisející, jsou idioti. Myslím, že se jim dnes i říká trollovéViz co jsem uvedl nahoře.
Stále jsi neřekl ani jeden, to že jsi se "hrabal ve vnitřnostech" a to, že jsi tam "něco" viděl prostě není objektivní ani subjektivní důvod něco nepoužívat.To je docela dobrý subjektivní dúvod, proč na základě mé vlastní zkušenosti něco nepoužívat. Navíc jsem uvedl důvody dva.