V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Mark Shuttleworth představil Window Indicators neboli Windicators. Tak bude naloženo s prostorem v okenní dekoraci v Ubuntu, který vznikl přesunutím ovládacích tlačítek okna na levou stranu. Windicators budou malé informační nebo ovládací prvky (ikonky) podobné systémové liště. Využít je půjde např. pro regulaci hlasitosti PulseAudio u jednotlivých aplikací. Nakonec se to tedy moc neliší od tajných plánů na využití okenní dekorace.
Tiskni
Sdílej:
komu se to nebude líbit, vypne si toTakhe ovšem uživatelé nefungují. Ti se přizpůsobují počítači namísto naopak.
komu se to nebude líbit, vypne si toLen aby. Všímam si, že pribúda podobných vylepšení alebo "vylepšení", ktoré sa vypnúť nedajú. KDE4 prišlo s takouto módou.
Jenže mezi pulseaudio proudy z jednotlivých aplikací, které se dají zvlášť regulovat, a mezi oknama ve WM existuje v podstatě nijaké mapování, jsou to dvě různé věci, o kterých se maximálně dá říct, že asi většinou relativně slabě souvisí.Samozrejme by to bolo na aplikacii, aby si toto prepojenie "ustrazila". Problem je, ze momentalne to kazda aplikacia nejako riesi. Vzdy inak a ked nieco zrazu zacne vydavat prapodivne zvuky, alebo RnB, tak musim hladat, ako sa to preboha vypne.. Rovnako by mohla aplikacia sama riesit svoju minimalizaciu a podobne (a dokonca take su, ak chcu mat skvely skin) lenze na takej potom zvycajne hladam, ako ju co najskor vypnut, viac ma nezaujima. Dalsia moznost by bola napriklad jednotna indikacia neulozeneho obsahu vztahujuceho sa k danemu oknu (ako to robia napr. aplikacie na Mac OS - bodkou uprostred close tlacidla) alebo volba rozlozenia klavesnice per okno (nekamenovat