V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Prakticky každé rádio vysílá v mp3, ovšem mezi linuxáky se považuje za dobré vychování propagovat a používat především otevřené technologie.
Vím o několika rádiích, která vysílají v ogg vorbis. Jsou to
Zajímavé je, že se vesměs jedná o, řekněme alternativní stanice - najdeme vedle sebe metalové, křesťanské i taneční zaměření
Zajímavé je i FAQ Proč nevysíláte v MP3 ci v Ogg Vorbisu či RealAudiu?, kde se dozvíte, že v ogg vorbisu ve skutečnosti streamy poskytují
Zná někdo další odkazy? Možná by potom stálo za to založit příslušnou stránku na wikipedii ...
Tiskni
Sdílej:
Prakticky každé rádio vysílá v mp3, ovšem mezi linuxáky se považuje za dobré vychování propagovat a používat především otevřené technologie.- tomu nerozumím ... to jakože mp3 není otevřená technologie? specifikace se neválí na každém rohu?
Ten provozovatel vysílání play.cz je děs a hrůza. Když to srovnám třeba s Českým rozhlasem, tam si se mi otevře přehrávání v přehrávač a hraje to. Play.cz otevře v prohlížeči další okýnko a ve většině případů mi to nefunguje.
A přesto že se ve FAQ honosí, že ogg podporují, tak např. u Českého rozhlasu odkazují jen na wma.
Zajímavé je, že ogg je druhý nejoblíbenější formátMě to ani moc nepřekvapuje, lidi jsou lamy... proč poslouchat v lepší kvalitě při nižší bitrate, když můžou být cool a mít mp3?
http://amp.cesnet.cz:8000/cro-leonardo-256.ogg
mi v Linuxu poskakuje zvuk. Poskočení je vždy doprovázeno v Kaffeine opětovným načtením -> 100%. Děje se tak pouze v Linuxu (Opensuse, Ubuntu...) a na nejrůznějším HW, připojení i přehrávačích. Ve Win XP je vše OK. Již jsem vyzkoušel všechno možné a nevím co s tím. Zajímavé je, že takto zlobí jen ČRo. Například toto http://ogg.smgradio.com/vr160.ogg jede úplně bezchybně. Také moc nechápu ČRo, proč to nabízí v 256 k kvalitě. Zdrojem je prý satelit, ale ten má v mpeg2 pouze 192 k. Díky.